Зерносховище, Qirim, Памфір: назвали фіналістів Шевченківської премії

24 Січня 2024, 11:09
Вистава Зерносховище 1015
Вистава Зерносховище

Відбувся другий тур конкурсу серед літературно-мистецьких творів, висунутих на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року.

Його провели 23 січня. За результатами розгляду творів, шляхом таємного голосування, до третього та фінального туру конкурсу пройшли літературно-мистецькі твори за номінаціями:                                                                                                                                                                                                           

Література

1. Дмитро Лазуткін – книга поезій «Закладка», представлено ГО «Культурний формат»

2. Ігор Павлюк – книга поезій «Танець Мамая», представлено Кафедрою української літератури Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

3. Степан Процюк – книги «Руки і сльози. Роман про Івана Франка», «Місяцю, місяцю: роман про Григора Тютюнника», представлено Івано-Франківською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Івана Франка.

4. Ярина Чорногуз – книга поезій [dasein: оборона присутності], представлено ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу».

 Літературознавство і мистецтвознавство

1. Ігор Набитович – книга «Саґа мистецької родини: Алєксандер Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький»,  представлено ГО «Організація Українських Націоналістів».

2. Людмила Тарнашинська – книга «Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління. Історико-літературний та поетикальний аспекти», представлено Інститутом літератури імені Тараса Шевченка НАН України.

 Публіцистика і журналістика

1. Іван Коломієць (Вано Крюґер) – книга есеїв «Розчахнута квітка», представлено Громадською радою з питань культури та спорту.

2. Євген Малолєтка, Мстислав Чернов, Василиса Степаненко (журналісти) – серія журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм «20 днів у Маріуполі»), представлено Державною установою Український інститут.

3. Олександр Михед – книга «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення», представлено Видавництвом Старого Лева.

 Музичне мистецтво

1. Сусана Джамаладінова «Джамала» (співачка) – альбом Qirim, представлено АТ «Суспільна національна телерадіокомпанія України».

2. Кармелла Цепколенко (композиторка) – твори: Кантата «Читаючи історію» для сопраністки (вокал, перкусія), віолончеліста та піаніста (фортепіано, голос) за поезією Оксани Забужко; Кантата «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» (Woher, schwarzer Tross, fliehender Schwarm, kommst dugeflogen?) для сопрано, мецо-сопрано, тенора та баритона за поезією Сергія Жадана; Дуель дует № 14 для скрипки та контрабасу; Симфонія № 5 (друга редакція) для великого симфонічного оркестру, представлено Національною спілкою композиторів України.

3. Олександр Шимко (композитор) – «Вирій» сакральна містерія для мішаного хору, автентичних голосів, сопрано та симфонічного оркестру на стародавні молитовні, біблійні та українські народні тексти, представлено Київською організацією Національної спілки композиторів України.

Візуальні мистецтва                                                                  

1. Олена Гром (фотохудожниця) – цикл фоторобіт «Мистецтво жити у критичній зоні», представлено ГО «Українська асоціація професійних фотографів».

2. Андрій Єрмоленко (художник) – серія художніх робіт Ukrainian resistance // Український опір, представлено Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні - Музей Революції Гідності.

3. Олександр Животков (художник) – виставковий проєкт «Вівтар», представлено Всеукраїнською благодійною фундацією СТЕДЛІ АРТ.

 Кіномистецтво

1. Володимир Мула (режисер) – документальний фільм «ЮКІ», представлено Державним підприємством «Національна кінематека України».

2. Дмитро Сухолиткий-Собчук (режисер) – повнометражний ігровий фільм «Памфір», представлено Національною спілкою кінематографістів України.

 Театральне мистецтво  

1. Максим Голенко (режисер), Юлія Заулична (сценографиня) – вистава «Зерносховище» за п'єсою Наталки Ворожбит Рівненського академічного українського музично-драматичного театру, представлено ГО «Асоціація розвитку культури та мистецтва».

2. Іван Уривський (режисер-постановник), Тетяна Овсійчук (художниця-постановниця), Петро Богомазов (художник-постановник), Сусанна Карпенко (композиторка) – вистава «Конотопська відьма» за повістю Григорія Квітки-Основ'яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, представлено Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка.

Читайте також: Open Opera Ukraine закликали Шевченківський комітет переглянути правила премії

Нагадаємо, лауреатами Національної премії імені Тараса Шевченка у 2023 році стали: журналіст, публіцист Віталій Портников, поетка Катерина Калитко, гурт «Хорея Козацька» (Тарас КомпаніченкоМаксим БережнюкСеверин ДанилейкоЯрослав КриськоСергій Охрімчук), літературознавець Михайло Назаренко та режисерка Ірина Цілик

У травні минулого року Володимир Зеленський призначив ексміністра культури Євгена Нищука головою Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, звільнивши з цієї посади Юрія Макарова.

Також 9 березня 2023 року не оприлюднили імена лауреатів, попри те, що фіналісти були відомі ще у січні. Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про присудження Національної премії імені Тараса Шевченка 2023 року та затвердження нового складу Комітету Шевченківської премії лише 28 липня 2023 року. Вперше за 60 років існування премії переможців не оголосили 9 березня — у день народження Тараса Шевченка.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром