Оголосили конкурс на здобуття премії імені Олександра Довженка

27 Квітня 2024, 16:00
Олександр Довженко 289
Олександр Довженко

Державне агентство України з питань кіно оголошує конкурс на здобуття Державної премії України імені Олександра Довженка. Заявки приймають до 1 червня. 

Про це повідомили на сайті Держкіно. 

Грошову винагороду щорічно, 10 вересня присуджують за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Премію можуть здобути як і окремі кінематографісти, так і творчі колективи, якщо кількість його учасників не перевищує п'яти осіб. Кожного року комітет надає лише одну таку відзнаку. 

Та якщо твір, висунутий на конкурс, раніше отримав або претендував на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка, його не розглядають. Також премія імені Довженка повторно можна отримати через п’ять років після попереднього присудження.

На конкурс можуть подаватися громадяни України та інших держав і особи без громадянства.

Право висунення творів на здобуття Премії мають колективи творчих спілок, кіно-, теле- та відеостудій, мистецьких закладів та наукових установ, громадських організацій, редакцій газет і журналів. 

Організація, яка всуває свою кандидатуру має подати лист до Комітету з Державної премії України імені Олександра Довженка (за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 27, Державне агентство України з питань кіно, каб. 415), зі загальною оцінкою твору (творчості автора) та мотивацією висунення на здобуття премії.

Також має надати твір та такі документи:

  • довідку про життя і творчість осіб, висунутих на здобуття премії, у довільній формі;
  • протокол засідання організації,  на якому було прийняте рішення про висунення твору (автора) на здобуття премії (протокол має бути  завірений мокрою печаткою і подаватись у повному вигляді з детальним  викладенням пропозицій і обґрунтувань конкретних осіб щодо висунутої кандидатури (твору)
  • відгуки преси.

 

ДовідковоДержавна премія України імені Олександра Довженка — державна нагорода України, метою якої є відзначення за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Премія була заснована у 1994 році з нагоди 100-річчя від дня народження українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографа Олександра Довженка.

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром