Кримінальна драма про Ужгород «Ля Палісіада» за тиждень прокату зібрала понад 600 тисяч гривень

17 Січня 2024, 11:27
Кадр з фільму «Ля Палісіада» 1001
Кадр з фільму «Ля Палісіада»

Після першого вікенду прокату фільму «Ля Палісіада» бокс-офіс склав 617 512 гривень.

Про це повідомили у пресслужбі Державного агентства України з питань кіно.

Також там зазначили, що кількість проданих квитків сягнула 3883.

Нагадаємо, що іронічний нуар «Ля Палісіада» вийшов в український прокат 11 січня. Це повнометражний дебют українського режисера та сценариста Філіпа Сотниченка. У написанні історії допомагала Аліна Панасенко. Фінансову підтримку творчому колективу надало Державне агентство з питань кіно. Підготовка до зйомок тривала 5 років. 

«Ля Палісіада» грає контрастами. Кіно показує всеосяжну несправедливість та безкарність 90-тих. Як жилось владним верхівкам і бідним низам. Як одним можна було все. А іншим — лише те, що дозволено.

«1996 рік. Ужгород. До скасовування смертної кари п‘ять місяців. Місто гримить звісткою про загадкове вбивство полковника міліції. Фільм надасть сатиричний погляд на розслідування, яке проводять двоє оперів. Правдивість, безпосередність, іронія, зйомка на камеру того часу – приходьте у кіно з 11 січня й дивіться, яким до сміху абсурдним видавалось явище пострадянської міліції», – кажуть творці фільму.

Аби відтворити атмосферу 1990-х років працювали не лише костюмери і декоратори. По всьому світу вишукували і скуповували тогочасну апаратуру та плівку. Частина сцен знята так, ніби це хроніка тих років. Перший показ фільму відбувся в рамках Роттердамського міжнародного фестивалю.

Визнаний найкращим фільмом фестивалю Kino pavasaris у Вільнюсі та отримав приз за найкращу режисуру на кінофестивалі у Сараєво. Українська прем'єра відбулась 12 жовтня 2023 року на «Київському тижні критики». Нагороджений в номінації «Найкращий повнометражний ігровий фільм» – Національною премією кінокритиків «Кіноколо». 

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром