В Україні вийшов музичний альбом «Шістдесятники»

23 Березня 2024, 16:16
«Шістдесятники» 546
«Шістдесятники»

В Україні вийшов музичний альбом з піснями на вірші українських поетів і поеток-шістдесятників. 

Про це Читомо повідомив автор альбому Олександр Фразе-Фразенко.

«Є в альбомі вірші, які я вперше прочитав, шукаючи тексти для цього проєкт, а є такі, які чекали свого пісенного втілення в його голові понад 10 років. В кожній пісні є живі голоси поетів, часом драматичні, а часом і кумедні», — розповів музикант.

За його словами, поштовхом до створення альбому стало запрошення фестивалю «Стус-Фест» створити три пісні на вірші Василя Стуса.

Загалом до альбому ввійшли пісні на тексти:

  • Ліни Костенко;
  • Ігоря Калинця;
  • Василя Стуса;

«Для мене образ Стуса пов’язаний з книжкою “Українська поезія під судом КҐБ” — збіркою протоколів допитів КҐБ у справах Ірини та Ігоря Калинців. Я отримав її від самого Ігоря Калинця на нашій першій зустрічі десь у першій половині двотисячних, того літа ми поїхали відпочивати на Шацькі озера, я взяв книжку з собою і прочитав її кілька разів. Це неймовірна робота, яка показує справжніх Калинців, Чорновола, Мороза, Чубая, Лишегу, та багато інших», — написав Фразенко про історію створення пісні.

  • Дмитра Павличка;
  • Василя Симоненка;
  • Івана Драча;

«Поезія Драча дуже нерівна, він як купа випадкових людей, які застрягли всі разом в ліфті урядової будівлі десь в Києві й через кілька годин у темряві з нудьги порозповідали один одному усі свої життя, а тоді увімкнули світло і ліфт поїхав далі, всі повиходили й більше ніколи не бачилися», — переконаний Фразенко.

  • Миколи Вінграновського.

«Понад лугом сіра сірячина, і намет мій мокриво сумне, кропить в лузі дощик корівчину, чорногуза, чаплю і мене»… Я чув цей вірш десятки разів від перекладача античної літератури і поета Андрія Содомори. Я полюбив цей вірш, слухаючи Андрія. З яким натхненням він занурювався в цей текст і яку світлу музику звідти виносив! Ніби Жак Ів Кусто пірнув у сірі води Маркермера і здобув трубу Чета Бейкера звідти. З того часу цей вірш витає за мною, як туман, як імла, вже понад десять років, понад лугом сіра сірячина», — написав автор пісні.

Кожна пісня супроводжується есеєм про процес її створення. Послухати альбом можна за посиланням.

Олександр Фразе-Фразенко — поет, музикант, співзасновник кінокомпанії «OFF Laboratory», автор документальних фільмів «Чубай», «Дім на сімох вітрах», «Акваріум в морі».

Коментар
28/04/2024 Неділя
28.04.2024
27.04.2024
26.04.2024