На відбудову культурних об'єктів, які пошкодили росіяни, піде 10 років та 9 мільярдів доларів – ЮНЕСКО

15 Лютого 2024, 13:49
Звіт ЮНЕСКО про пошкоджені пам'ятки у 2022 році. Фото: UNOSAT 526
Звіт ЮНЕСКО про пошкоджені пам'ятки у 2022 році. Фото: UNOSAT

За майже два повних роки повномасштабної війни Росія завдала збитків українській культурі на загальну суму 3,5 мільярда доларів. За прогнозами ЮНЕСКО, для відновлення потрібні будуть десять років та дев'ять мільйонів доларів.

Завдані РФ пошкодження у 2023-му зросли на 40% у порівнянні з минулим роком і налічують 341 культурний об’єкт проти 248 об’єктів у 2023, свідчать підрахунки ЮНЕСКО, повідомляє «УП.Життя».

Про це під час пресбрифінгу розповіли голова представництва ЮНЕСКО в Україні К'яра Деззі Бардескі та директорка департаменту з питань культури та надзвичайних ситуацій ЮНЕСКО Кріста Піккат.

Пошкодження отримали об’єкти у Києві, Львові та Одесі. Також багато культурних пам’яток зі Сходу України та прифронтових зон постраждали внаслідок обстрілів та прямих дій росіян.

Як наголосила Кріста Піккат, в організації розглядають саме ушкодження 341 культурного об’єкта в Україні внаслідок дій Росії. Хоча, визнала вона, кількість пошкоджених війною пам’яток може бути значно більшою.

За її словами, на момент вторгнення Росії та територію України Міністерство культури та інформаційної політики і ЮНЕСКО не мали баз даних з усіма культурними об’єктами в країні. Це підсвітило прогалини в роботі над охороною культурної спадщини та змусило переглянути методи документування та збереження інформації про культурні об’єкти.

Зараз стан пам’яток перевіряють з допомогою супутникових знімків, а також досліджують через перехресну перевірку достовірними джерелами ЮНЕСКО.

За два роки війни сфера культури разом з туризмом втратили близько 19,5 мільярдів доларів. Лише на столицю України припадає 10 мільярдів з цього доходу.

«Збитки лише продовжують зростати, як і потреби у відновленні сектору культури України», – розповіла Кріста Піккат.

Як зазначили представниці ЮНЕСКО, за два роки організація залучила близько 66 мільйонів доларів для того, щоб підтримувати сферу культури, освіти та журналістики в Україні.

«Ми стурбовані тим, що зараз відбувається в Україні, тому впровадження заходів з підтримки креативних індустрії та міжнародна солідарність дуже важливі», – додала К'яра Деззі Бардескі.

Довідково: ЮНЕСКО – міжнародна організація, частина Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури сприяє зміцненню миру і безпеки, завдяки розвитку і підтримці в галузі освіти, науки, культури та журналістики.

До складу ЮНЕСКО входять 194 держави-члени. Штаб-квартира організації розташована в Парижі, а представництва в 54 країнах світу, її Генеральним директором є Одрі Азулай.

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром