«Рідні барви 4.5.0»: у Луцьку презентували виставку картин військового з Краматорська

30 Вересня 2023, 11:18
Виставка живопису військовослужбовця ЗСУ Артура Новікова. Фото: Суспільне Луцьк 936
Виставка живопису військовослужбовця ЗСУ Артура Новікова. Фото: Суспільне Луцьк

У Луцьку презентували виставку картин під назвою «Рідні барви 4.5.0» художника та військовослужбовця ЗСУ Артура Новікова, який родом із Краматорська.

Захід пройшов 29 вересня в артгалереї «Луцьк». Ініціаторкою виставки є мама бійця Наталія Корецька. Як розповіла жінка Суспільному, в Луцьку презентували 73 роботи: живопис на тематику рідних міст, в тому числі зруйнованих, серед яких Слов’янськ і Краматорськ.

Картини військового Артура Новікова. Фото: Суспільне Луцьк

«Сталося так, що Донецька область як Германія — пів ДНР, а пів — України. Думали, військових багато, всього багато, тому думали, конфлікту не буде… Війна не буде настільки затяжною», — сказала жінка.

Наталія Корецька — по центру з квітами в руках. Фото: Суспільне Луцьк

Наталія Корецька каже: представлені картини — від 2003 до початку 2022 року. 2005 року Артур Новіков закінчив Донецьке художнє училище, а торік 26 лютого уже педагог художнього відділення став до лав Збройних сил України. Наразі, зазначила мама бійця, її син боронить східні кордони у 81 десантно-штурмовій бригаді.

Артур Новіков. Фото: Суспільне Луцьк

«Частина робіт Артура у приватних колекціях, частина у музеях. Вона (виставка) зроблена із робіт, які вдалося спасти і вивезти…любов’ю до Донеччини, до свого краю», — говорить ініціаторка експозиції.

Творча робота Артура Новікова. Фото: Суспільне Луцьк

Також мама військового-митця розповіла Суспільному, що до виставки увійшли фотографії і прапор з фронту — з авторським малюнком художника.

Частина експозиції. Фото: Суспільне Луцьк

Директорка Луцької художньої школи Віра Конська, яка завітала на виставку, зазначила: мистецтво — це розмова на рівні відчуттів. 

«Ця школа Донецька – ту, що закінчив Артур, він має освіту, що дійсно різниться, якщо брати Львівська, Київська школа», — розповіла мисткиня.

Віра Конська. Фото: Суспільне Луцьк

Луцьк став восьмим містом, додала матір художника-військового Наталія Корецька, яке побачило експозицію «Рідні барви 4.5.0». Подивитися картини на Волині можна до листопада.

Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023
30.11.2023