Ліні Костенко просять присвоїти статус почесної громадянки Києва

15 Травня 2023, 12:17
Ліна Костенко 858
Ліна Костенко

Депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник разом з українською акторкою театру та кіно, Героєм України Адою Роговцевою подали київському міському голові Віталію Кличку клопотання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» українській письменниці та поетесі Ліні Костенко.

Про це повідомили на сайті Київради.

Олеся Пинзеник та Ада Роговцева

Як зазначила Олеся Пинзеник, Ліна Василівна була та продовжує бути творчим маяком декількох поколінь українців. 

«Ліна Костенко є однією з перших і найяскравіших у плеяді молодих українських поетів-шістдесятників. У 1960-х роках письменницю вже читали в Польщі та Чехії, її твори з’являлись друком у багатьох країнах заходу, але повністю та умисно її ігнорували видавництва радянської України за сміливу проукраїнську позицію. Водночас Ліна Василівна не тільки відстоювала свої переконання, а й захищала в судах права інших українських письменників», – розповіла Олеся Пинзеник.

Читайте також: Презентували соціальний відеопроєкт, присвячений Ліні Костенко

Депутатка наголосила, що поетична та прозова творчість Ліни Костенко зміцнила національну свідомість багатьох поколінь киян та українців загалом, вона сягнула глибин української та європейської історії та перенизана почуттям свободи та гідності.

«Ліна Костенко зробила великий внесок у розвиток української літератури, зміцнивши тим самим авторитет наших митців на світовій арені на роки вперед. Враховуючи її масштабну громадську та письменницьку діяльність, внесок у культуру України, світу та міста Києва зокрема, вважаю, що ця видатна українка, жінка-легенда, з якою нам пощастило жити в один час, достойна присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва». Найкращим стимулом довіри в український дух та непереможність нашої нації в час війни є визнання та можливість брати за взірець видатних людей, таких як Ліна Костенко. Вона власним життям щодня доводить важливість неухильності проукраїнських переконань для спільної перемоги», – додала Олеся Пинзеник.

До слова, президент України Віктор Ющенко у 2005 році хотів відзначити Ліну Костенко званням «Герой України». Тоді письменниця навідріз відмовилась приймати цю нагороду та сказала, що поетам для спілкування з народом потрібно тільки слово. 

«Політичної біжутерії не ношу», – додала тоді Ліна Костенко. 

Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року в місті Ржищеві у вчительській родині Василя Григоровича та Зінаїди Юхимівни Костенків. 1936 року родина переїхала до Києва, де письменниця мешкає усе життя.

Довідково: Ліна Костенко – видатна українська письменниця та поетеса, лауреатка Шевченківської премії (1987 рік), Премії Антоновичів (1989 рік), кавалерка Ордена Почесного легіону Франції (2022 рік), почесна професорка Києво-Могилянської академії, Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, почесна докторка Львівського національного університету імені Івана Франка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром