Реконструкцію поліського вишитого костюма ХХ століття презентували у Португалії

17 Квітня 2023, 15:43
Вишитий костюм із Зарічненського району початку ХХ століття 1040
Вишитий костюм із Зарічненського району початку ХХ століття

Делегація України взяла участь у Міжнародному форумі креативних міст і сталого розвитку в Португалії. У рамках зустрічі відбулася презентація української вишивки, а саме костюму із Зарічненського району початку ХХ століття.

Захід відбувся в місті Каштелу Бранку. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненської обласної державної адміністрації.

До складу делегації увійшли Тимчасовий повірений Посольства України в Португалії Володимир Козлов, перший секретар з економічних питань Посольства Альона Довгань, а також представники від Рівненської обласної військової адміністрації – директорка департаменту фінансів Лідія Біляк та начальниця управління культури та туризму Любов Романюк.

Тимчасовий повірений Посольства України в Португалії Володимир Козлов наголосив на загрозі знищення культурної спадщини України країною-терористом, подякував Португалії за надану політичну, військову, фінансову допомогу і теплий прийом муніципалітетами тимчасово переміщених українців.

У рамках зустрічі відбулася презентація української вишивки, зокрема Рівненської області. А саме реконструкції автентичного костюма із Зарічненського району початку ХХ століття.

Були представлені вироби народних майстрів та розповіді про їх досягнення, серпанковий костюм та функціонування етнопарку «Ладомирія».

«Вишиванка – це код української нації, що нагадує нам про нашу історію та внутрішню силу. Навіть у радянські часи засуджені за любов до України повстанки вишивали за допомогою риб’ячих кісткок собі одяг, предмети побуту, картини – аби відстоювати проукраїнську позицію. Так і сьогодні наша вишиванка є духовною бронею українців», – наголосила під час виступу Любов Романюк.

Вона додала, що вишивка і ткацтво є натхненням та основою для сучасних дизайнерських проєктів у стилі «етно», тому в цьому контексті саме розвиток етно-парку Ладомирія є культурно-економічним потенціалом Рівненщини та туристичною родзинкою.

У рамках події присутні обговорили можливість встановлення співпраці, побратимства з містом Каштелу Бранку та творчими містами ЮНЕСКО та важливі економічні аспекти співробітництва.

Щирі слова підтримки Україні лунали від усіх присутніх представників країн-учасниць – Бразилії, Мексики, Монако, Італії, Іспанії, Португалії.

Делегація також ознайомилася із діяльністю Центру туризму Каштелу Бранку.
Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром