Стартує продаж марки «Доброго вечора, ми з України»: де купити

27 Липня 2022, 20:50
Марка «Доброго вечора, ми з України!» 18650
Марка «Доброго вечора, ми з України!»

До Дня Української Державності Укрпошта ввела в обіг четверту поштову марку воєнного стану «Доброго вечора, ми з України».

Журналістів Район.Культура повідомили про це у прес-службі Укрпошти.

Тематику та ескіз марки традиційно обирали українці шляхом голосування і застосунку «Дія» та в соцмережах Укрпошти.

На поштовій марці «Доброго вечора, ми з України!» відтворено реальні події, які мали місце на Миколаївщині та інших регіонах, коли українські селяни без зброї забирали російську техніку, допомагаючи ЗСУ виборювати перемогу. Ця марка так само як і її попередниці, показує незламність, безстрашність і винахідливість українців, якими сьогодні захоплюється весь світ.

«Поштові марки з початком війни стали більшим, ніж засобом оплати кореспонденції, вони стали зброєю України на міжнародній арені. Це вже четверта марка, яка, впевнений, розійтися світом і покаже, які насправді українці – сильні і сміливі в боротьбі за свою незалежність. І поки росія витрачає мільярди на пропаганду проти України, ми будемо використовувати наш креатив і всі доступні можливості, щоб донести всім імідж України та українців», – відзначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський під час спецпогашення.

Марка надрукована накладом 5 мільйонів примірників, з яких 3 мільйони – з номіналом М (еквівалент 18 гривень) для оплати поштових відправлень всередині країни та 2 мільйони – з номіналом W (еквівалент 1,5 долара), призначеним для оплати міжнародної поштової кореспонденції.

Крім марок Укрпошта також випустила тематичну листівку, конверт першого дня, художній конверт та мерч.

Придбати марку та іншу філателістичну продукцію з «тракторними військами» можна 28 липня у всіх відділеннях поштового зв’язку, в тому числі і в селах, а також онлайн: у філателістичному магазині Укрпошти, маркетплейсах Kasta, Prom, Rozetka, а також на міжнародних майданчиках eBay та Amazon. Купуючи марку онлайн кожен може зробити благодійний внесок на підтримку ЗСУ.

Читайте також: «Українська мрія»: як пройшло всеукраїнське погашення марки, яку намалювала волинянка

Як і на попередні поштові випуски будуть діяти обмеження на продаж. Один клієнт може купити на одне замовлення не більше 2 маркових аркушів кожного номіналу (2+2), 2 конверти «Перший день», 10 конвертів та 10 листівок. 

Також на всіх онлайн-майданчиках в Україні та за кордоном можна буде придбати тематичний мерч із зображенням марки: футболки, два види магнітів, відкривачки.

Вперше на сайті філателістичного магазину Укрпошти можна замовити поштові набори, серед яких – ексклюзивний, що міститиме конверти із погашенням  «Перший день», його тираж складає лише 2 тисячі екземплярів. До такого набору  входять два маркових аркуші (номіналом W та M), комплект конвертів із погашенням «Перший день», немаркований конверт та листівка. Один клієнт може придбати на одне замовлення не більше 2 комплектів.

Ескіз поштової марки, конвертів, листівки та штемпелів спецпогашення виконала дизайнерка-графік та викладачка живопису Анастасія Бондарець. На створення ескізу художницю надихнула сама фраза. А також вона була під великим враженням від героїзму аграріїв. Тому основою зображення став трактор, що тягне танк, який символізує незламність українців. В дизайні маркового аркуша номіналом «W» застосовано філателістичний прийом тетбеш (tête-bêche), коли один ряд марок розміщено в перевернутому вигляді. Це додає випуску художньої привабливості і колекційної цінності.

Читайте також: Картину любомльчанки, яка стала ескізом марки, продали на благодійному аукціоні

Появі фрази «Доброго вечора, ми з України» українці завдячують учаснику гурту «Даха Браха» Марку Галаневичу, а пізніше гурту Probass&Hardy, що використали її для треку, що з початком війни став улюбленим в Україні й світі.

Як повідомлялося, тематику поштової марки обрали завдяки народному голосуванню. В травні майже 834 тисяч українців з-поміж 5 варіантів обрали саме «Доброго вечора, ми з України!». На конкурс ескізів надіслали понад 1,5 тисячі робіт.

Коментар
Код блоку:
28/01/2023 Субота
28.01.2023
27.01.2023