Kalush Orchestra заявили про фальсифікацію результатів Нацвідбору Євробачення-2022

13 Лютого 2022, 11:02
Kalush Orchestra 508
Kalush Orchestra

В Україні відбувся фінал Національного відбору на конкурс Євробачення, який цьогоріч пройде у Турині 14 травня. 

Після оголошення результатів голосування учасники Kalush Orchestra, які отримали 6 балів від суддів і 8 від глядачів, пройшли за куліси і почали вимагати від організаторів продемонструвати протокол з оголошенням результатів, оскільки на їх думку підсумки голосування сфальсифікували. Про це пише Суспільне.

За підсумками голосування, перемогла співачка Alina Pash с піснею «Тіні забутих предків», а гурт Kalush Orchestra посів друге місце отримавши на один бал менше. Після оголошення переможця, учасники Kalush заявили про фальсифікації та про намір оскаржувати результати конкурсу у суді.

Читайте також: Alina Pash виступала у Криму: чи порушує це правила Євробачення

Натомість представниця аудиторської компанії PWC в Україні Олена Волкова запевнила, що офіційні результати вже опубліковані й вони не сфальсифіковані.

За підсумками голосування співачка Alina Pash отримала 8 голосів від суддів і 7 від глядачів (усього 15); гурт Kalush Orchestra: 6 — від суддів і 8 — від глядачів (загалом 14); Wellboy: 7 — від суддів і 6 — від глядачів (загалом 13). Після оголошення переможців учасники гурту Kalush Orchestra пройшли за куліси до журі.

«Коли ми хотіли перевірити результати протоколу перед нами закрили двері. І купа охорони тримала двері, після того, як двері відкрили усі порозбігалися, все що ми могли зробити це силою їх тримати. Ми хочемо справедливості, покажіть тільки нам цю карточку і все. Мені здається дуже дивна позиція. Якби там було б усе добре то не було б таких дій», – заявив лідер гурту Олег Псюк.

Нагадаємо, що серед учасників гурту Kalush Orchestra – волиняни.

Читайте також: Kalush Orchestra презентували пісню для Євробачення: перші відгуки

Фронтмен сказав, що результати сфальсифікували.

 «Якщо все справедливо, то відразу показується, а тут такого мені не здалося. Люди всі за нас, ви ж бачили. Я впевнений що ми виграли з величезним відривом, ви не уявляєте скільки, за нас вся Україна, ми піднімемо прям людей. Є фальсифікація», – запевнив співак.

Член журі Нацвідбору член правління Суспільного, режисер Ярослав Лодигін пояснив, чому відбулася плутанина під час оголошення результатів.

«Під час оголошення ведучий Тимур Мірошниченко заплутався, оскільки отримав у вухо редакторську помилку при читанні документу де було багато цифр і номерів. Ця плутанина не стосувалася лідируючих позицій, там було все дуже чітко озвучено. З приводу кількості голосів, які було віддано тому чи іншому учаснику, я думаю що ми зможемо переговорити з авторитетною аудиторською компанією, яка поставила своє ім'я на незалежному підрахунку. Я думаю що це не буде секретом, скільки там проголосували. Ми не є комерційною організацією, ми Суспільний мовник, у нас немає завдання заробити грошей з СМС чи применшити їхню кількість. Ми гарантуємо, що ніякого втручання у підрахунки не було», — наголосив Лодигін.

Він додав, що буде проведуть перевірку, щоб зрозуміти як відбувався підрахунок і всі результати будуть опубліковані.

Читайте також: Аліна Паш поїде на Євробачення-2022: думки людей

Коментар
Код блоку:
26/09/2022 Понеділок
26.09.2022
25.09.2022
18:03
24.09.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром