У Луцьку презентували тритомну шахову енциклопедію

26 Вересня 2022, 17:42
Євгенія Євтушок і Володимир Батура 1778
Євгенія Євтушок і Володимир Батура

У Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки презентували тритомну шахову енциклопедію. Її упорядкував і видав педагог за освітою, аматор та ентузіаст шахів Володимир Григорович Батура

Про це журналістів Район.Культура повідомили організатори.

Розповіла про автора-упорядника цього видання заступниця директорки бібліотеки Євгенія Євтушок, яка була ведучою презентації енциклопедії. 

«У декого були сумніви, чи варто зараз, у часи нашої великої визвольної війни, тратити час і кошти на шахові книги. Варто! Бо шахи є частиною світової та української культури. Вони ­– одна з рідкісних можливостей автономного і творчого існування інтелігентної людини і здатні, «як любов і музика, робити людину щасливою» (Зігберт Тарраш). А отже і вони є ділянкою великого культурного фронту України», — поділився Мирон Козакчлен Національної спілки журналістів України, автор шахових книг українською мовою, який був присутній на заході.

Мирон Козак зазначив, у цій тритомній шаховій енциклопедії — «історія розвитку древніх і мудрих шахів, цікава інформація про видатних шахістів світу й України, теорія і практика шахів, їх стратегія і тактика».

«Допитливий читач, наприклад, може дізнатися, що першу шахову  книжку українською мовою видав у Києві ще у 1926 році лауреат премії Барклая в галузі медичної радіології доктор медицини Федір Богатирчук, який зіграв у престижних шахових турнірах п’ять партій з чемпіоном світу Михайлом Ботвинником, у трьох з яких переміг, а дві звів у нічию. Ніхто не має такого вражаючого особистого результату з адептом радянських шахів, який був улюбленцем Сталіна», — розповів Мирон Козак.

На презентації дали слово друзям і колегам Володимира Батури, автора енциклопедії. Серед них були президент Волинської шахової федерації Андрій Ковальчук, дочка і син автора — Світлана і Олександр. Також Володимир Григорович відповів на запитання учасників презентації, подякував працівникам Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки за велику допомогу у роботі над тритомником.

Після презентації енциклопедії відбувся турнір зі швидких шахів, у якому грали дорослі й діти. Перший і найголовніший приз у ньому – три томи оновленого видання шахової енциклопедії від Володимира Батури – виборов волинський шахіст Максим Гузьо.

Читайте також: У Луцьку зібрали майже тонну російськомовної літератури: акція триває

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром