Фільм-переможець Берлінале «Стоп-Земля» став доступним для незрячих

22 Січня 2022, 14:37
Катерина Горностай 344
Катерина Горностай

Стрічка режисерки з Луцька Катерини Горностай «Стоп-Земля», володаря Кришталевого ведмедя Берлінале, стала доступною для людей із порушеннями зору в будь-якому українському кінотеатрі.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

Переглянути фільм можна за допомогою технології, яка уможливлює перегляд фільмів людям з порушеннями зору, — безкоштовного застосунку Earcatch із звукоописом фільму від агенції «Доступне кіно» громадської організації «Боротьба за права». 

Створена за підтримки Держкіно «Стоп-Земля» — чуттєва автобіографічна історія про дослідження себе. 16-річна Маша вчиться у звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати — ніколи не знатимеш, чи це взаємно. 

Світова прем’єра стрічки відбулася минулоріч на Берлінському кінофестивалі, де «Стоп-Земля» отримала нагороду «Кришталевий ведмідь» як "Найкращий художній фільм" конкурсу стрічок про підлітків Generation 14plus.

«Дякуємо «Доступному кіно» за надважливу ініціативу, завдяки якій люди із порушеннями зору або слуху не лишаються поза культурою кіно й можемо нарешті сказати, що в Україні доступність кіно стає законодавчо закріпленою нормою: до ВРУ внесено проєкт Закону зі змінами, що стосуються державної підтримки кінематографії в Україні, серед яких – обов’язковість адаптації фільмів, що створюються за державної підтримки, для осіб з порушеннями зору та осіб з порушеннями слуху (титрування, аудіодискрипція українською мовою)», — йдеться у дописі.

Читайте також: У прокат вийшов фільм режисерки з Луцька

Коментар
16/05/2022 Понеділок
16.05.2022