стрічка

Відомі лучани потрапили до фільму «Мрійники XXI»

07 Жовтня 2021, 10:19
Фото ілюстративне 438
Фото ілюстративне

В Україні знімають документальний фільм-портрет «Мрійники XXI». 

Це стрічка про людей, які на зламі 80-90-х років, під тиском заборон та під наглядом КҐБ, не боялися творити українську культуру. Про це інформують творці фільму.

Зокрема йдеться про артистів, які творили культуру свободи, вільності: Ніну Матвієнко, Марію Бурмаку, Мирослава Кувалдіна, Ірен Роздобудько, Тараса Петриненка, Катю Чилі. Та пісенні фестивалі, на кшталт «Червоної Рути», «ВиВиха», що за своєю суттю були авангардистськими, зробили вагомий вклад у розвал Радянського Союзу. 

Створену ними культуру наслідували та переймали українці, шукаючи себе та формуючи свою ідентичність. Одні та інші – Мрійники, і саме їхні мрії стали рушіями змін та перетворень.

Цей фільм – мультимедійний проєкт Premier-Media Films, який створюється за підтримки Українського культурного фонду.

Режисер і продюсер фільму – Руслан Арітович.

«Ідея нашого фільму «Мрійники ХХІ» народилася із потреби осмислення феномену та вкладу поп-культури кінця 80-их - початку 90-их, яка ламала шаблони і є внутрішнім нервом найбільш болючих проблем тогочасності. Сьогодні ми формуємо своє майбутнє і майбутнє прийдешніх поколінь, а подолати нинішні виклики нам допоможе як досвід попередніх поколінь, так і Мрія, яку обов’язково ми віднайдемо та досягнемо», – розповідає автор.

У стрічку потрапили також активні лучани, культурні та громадські діячі: Руслана Порицька, Сергій Годлевський, Богдан Шиба, Захар Ткачук.

Читайте також: У Луцьку покажуть культовий фільм про козацтво

Коментар
06/12/2021 Неділя
05.12.2021
04.12.2021
03.12.2021