Оголосили нову дату проведення Радіодиктанту національної єдності

02 Жовтня 2023, 16:22
Фото ілюстративне 2605
Фото ілюстративне

Радіодиктант національної єдності у 2023 році українці писатимуть у жовтні, згідно з указом президента Володимира Зеленського. 

Традиційно диктант пишуть на День української писемності та мови, відтепер його відзначатимуть 27 жовтня, досі цей день припадав на 9 листопада. Про це повідомило Суспільне мовлення.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.

Суспільне Мовлення транслює Радіодиктант на всіх платформах: телебаченні, радіо та діджиталі.

«Радіодиктант національної єдності — це унікальна українська акція єднання, яка багато років об'єднує українців у цілому світі. Завдяки можливостям Суспільного Мовлення кожен охочий може долучитися до написання Радіодиктанту з будь-якого континенту нашої планети. Але для нас особливо важливо зараз об'єднати всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях. Ми хочемо, щоб усі, хто може знайти безпечне місце і написати разом із тисячами людей по всьому світу Радіодиктант національної єдності-2023, відчули себе частинкою нашої сильної і прекрасної країни», — зазначив Дмитро Хоркін, член правління Суспільного мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення та діджиталу. 

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів, але щороку Радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій.

«Радіодиктант — це проєкт, головна мета якого не стільки перевірка грамотності, скільки єднання довкола української мови. Під час війни це особливо актуально. Знаково, що за годину прямого ефіру будуть включення з різних точок України, де люди в безпечних місцях писатимуть Радіодиктант разом з усім світом. Навіть на фронті, якщо в той момент буде така змога, наші воїни писатимуть! А також плануємо включення з багатьох країн, з інших континентів! Українці й усі, хто знає або вчить, розуміє, любить українську мову, разом писатимуть текст під диктовку — це буде неймовірно потужна енергетика єднання!» — поділилася координаторка проєкту «Радіодиктант національної єдності» виконавча продюсерка Українського Радіо Юлія Шелудько

27 жовтня Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, наживо його транслюватимуть в ефірі телеканалу Суспільне Культура, ютуб-каналі Українського Радіо і на фейсбук-сторінках Суспільного.

Хто цього року напише текст для Радіодиктанту і хто читатиме його у прямому ефірі — стане відомо згодом. Минулого року текст Радіодиктанту національної єдності-2022 «Твій дім» написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка, Герой України Ада Роговцева

Читайте також: Вчителька з Ковельщини вдруге – серед переможців Радіодиктанту

Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023
30.11.2023