В Україні створили комікс про екологічні наслідки війни

04 Грудня 2022, 09:13
В Україні створили комікс про екологічні наслідки війни 235
В Україні створили комікс про екологічні наслідки війни

У межах проєкту enWAR_mental випустили комікс про екологічні злочини рф під час війни в Україні.

Про це пише Bazilik.

Мальопис складається з 15 сторінок і розповідає про двох киян — 15-річного Юрка та 7-річну Мирославу. Вони шукають прихистку від війни в селах довкола столиці. Їх супроводжують різні символи війни — «Привид Києва», «Волонтер». Так діти на власні очі бачать наслідки війни: спалені ліси, закатованих тварин з екопарку Харківщини, шкоду, нанесену заповідним зонам Херсонщини, водам Донеччини та Луганщини.

Комікс створила Ярина Каторож, дівчина працювала над ним пів року. Усе малювала вручну, аквареллю та лінерами.

Засновниця проєкту enWAR_mental Наталя Ярошенко вже більше року проводить наукове дослідження з популяційної екології в Касселі (Німеччина). Там вона дізналася, що німецькі студенти проявляють мінімальний іннтерес до серйозних проблем. Водночас Наталя сподівається, що комікс приверне увагу української молоді до проблеми екоциду.

“Ми хочемо впливати на молодь, аби та могла поширювати свій вплив саме там, де перебуває, адже зараз багато молоді за кордоном. І дуже часто молодь з інших куточків світу не розуміє масштаби катастрофи”, —говорить Наталя.

Також організатори планують оформити проєкт англійською і німецькою мовами й зробити наклад коміксів для університетів та бібліотек

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023