«Музика і війна»: у Львові стартує Органний фестиваль

27 Листопада 2022, 16:15
Львівський органний зал 919
Львівський органний зал

3 25 листопада до 18 грудня у стінах Львівського органного залу відбуватимуться події в межах проєкту «Музика і війна», фінансованого Стабілізаційним фондом Goethe Institute. 

Ініціатива обʼєднала 17 виконавців з усієї України, унікальні музичні програми світових та українських композиторів, нову виставку малюнків маріупольських юних художників та рефлексії виконавців на тему мистецтва під час війни.
Про це пише Львівська міськрада.

Головна ідея фестивалю – мистецтво в часи кризи може підтримати тих, хто цього потребує.

Відкриття фестивалю заплановано на 25 листопада. О 18:00 у галереї Органного залу, спільно з центром «ЯМаріуполь», презентують виставку малюнків «Маріуполь. Діти» учнів Маріупольської школи мистецтв, релокованої до Львова з початком повномасштабного вторгнення. Того ж вечора о 19:00 відбудеться і перший концерт фестивалю. Солістка Львівського органного залу Надія Величко виконає музику Ріхарда Ваґнера «Сутінки богів».

У загальному під час фестивалю свою інтерпретацію ролі мистецтва під час війни представлятимуть 17 виконавців з усіх куточків країни:

·       Валерія Балаховська, Володимир Кошуба, Ірина Калиновська, Ірина Харечко (Київ);

·       Станіслав Калінін (Харків);

·       Світлана Бардаус (Чернівці);

·       Олена Удрас (Одеса);

·       Наталія Молдован (Хмельницький);

·       Ольга Чундак та Наталія Лендєл (Ужгород);

·       Петро Сухоцький (Луцьк);

·   Надія Величко, Світлана Позднишева, Олена Мацелюх, Марк Новакович, Віталій Дворовий, Сергій Павлів (Львів).

На концертах звучатиме різноманітна музика. Від творів світових класиків (Йоганна Себастьяна Баха, Антоніо Вівальді, Дітріха Букстегуде, Фелікса Мендельсона тощо) до українських композиторів (Миколи Колесси, Лесі Дичко, Мирослава Скорика, Миколи Лисенка, Дмитра Бортнянського, Жанни Колодуб, Вʼячеслава Назарова, Святослава Луньова та інших). Не обійдеться і без премʼєр: 18 грудня вперше почуємо твір «Сила безсилих» львівського композитора Остапа Мануляка, а 7 грудня одеська органістка Олена Удрас виконає в програмі два власні твори.

Останнім твором цьогорічного Органного фестивалю стане «Молитва за Україну» Миколи Лисенка, який прозвучить на концерті виконавиці з міста Ужгород Наталії Лендєл 18 грудня.

Позиціонування фестивалю зосереджене на емоціях, що виникають у людей, котрі прямо чи опосередковано зіткнулися з реаліями війни, а також станами, що здатні побороти негатив.

«Емоції під час війни – важка, але потрібна тема. Емоції – це те, що робить нас людьми. Це те, що ми іноді воліємо не показувати, а іноді – не можемо дати собі раду з ними», – каже співдиректор Органного залу Тарас Демко.

Щоб емоції залишились не просто зіграними, а закарбувались надовго, після кожного з концертів відбуватиметься запис-рефлексія від виконавців. Ці відео будуть опубліковані на сайті Органного залу та стануть свідченнями того, як митці переживають війну.

Докладніше про всі події можна дізнатися на сайті Органного залу, а також на сторінках у Facebook та Instagram. Квитки на події Органного залу доступні тут.

Додамо, Стабілізаційний фонд Goethe Institute – ініціатива підтримки культурних і освітніх організацій, яких торкнулися наслідки війни проти України.Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром