Українська стрічка-присвята матерям воїнів перемогла на міжнародному фестивалі

03 Серпня 2022, 12:31
Кадр із фільму 1642
Кадр із фільму

Стрічка грузинського режисера, який проживає в Україні, Зази Буадзе «Мати Апостолів» отримала головну нагороду Asia Film Art International Film Festival у Гонконзі.

Про це повідомила пресслужба ДержКіно України.

Українська стрічка-присвята матерям воїнів, які пішли боронити Україну в 2014 році, виборола перше місце серед робіт із Німеччини, Японії, Китаю, Індії, Сполучених Штатів та Гонконгу. 

«Ми були вражені вашим фільмом до глибини душі», – зазначили організатори фестивалю.

В основі стрічки «Мати Апостолів» – історії жінок, сини яких воювали за Україну у 2014 році. У пошуках сина-льотчика, чий літак було збито над окупованою територією, мати потрапляє в чужий і агресивний світ ненависті та страждання. У цьому пеклі вона шукає сина, й, маючи в серці велику любов і милосердний характер, змінює всіх, кого зустрічає на своєму шляху. Її відчай і біль перероджуються у вічний материнський дух землі, який повертає синів додому, живих чи мертвих. Головну роль у фільмі виконує Наталія Половинка.

«Для України та для нас, творців фільму, ця перемога дуже важлива та символічна. Сьогодні Україна переживає важкі часи (...) Українці платять непомірну ціну за незалежність своєї держави. Ми, представники української кіноспільноти, маємо велику відповідальність нести світу достовірний український наратив», — продюсер фільму Дмитро Овечкін.

Читайте такожКейт Бланшетт представила документальний фільм про Харків

Довідково: Міжнародний кінофестиваль Asia Film Art (AFAIFF), який вже вчетверте проходить у Гонконзі, представляє новаторських кінематографістів і митців з усього світу. Організаторами події є Hong Kong Film Art Association та Macau Film Art Association.

Коментар
14/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024