У Луцьку розпочалися Дні єврейської культури

30 Листопада 2021, 13:03
Дні єврейської культури в Луцьку 294
Дні єврейської культури в Луцьку

У приміщенні Волинського єврейського общинного центру імені Ісаака Долинського відбулось офіційне відкриття Днів єврейської культури в Луцьку, присвячених єврейському святу Ханука. 

Подія відбулася 29 листопада. Про це повідомляють на сайті міської ради.

Виконавчий директор єврейської громади Сергій Швардовський запросив усіх присутніх завітати на відкриття кімнати-музею «Історія нашого дворику«, присвяченої історії євреїв у Луцьку. Концепція цього приміщення зосереджена навколо родової пам’яті.

Тут представлені експонати, що належали колись луцьким єврейським сім’ям, пов’язані з їх життям та діяльністю, культурою й побутом. Серед цих маленьких острівців історії є також безліч речей, які стосуються і сьогодення представників громади прогресивного іудаїзму, є частиною їх релігійного життя.

«Ми хотіли, аби експонати перекликались між тим, що колись було, та тим, що є зараз. Ми не кажемо що це вже було і це треба забути. Навпаки — ми зобов’язані це пам’ятати, із цим жити, та передати це прийдешнім поколінням», – зазначив Сергій Швардовський. 

За його словами, робота над організацією цієї кімнати тривала уже дуже давно, і тільки сьогодні, до Днів єврейської культури у Луцьку та свята Хануки, було прийнято рішення про її відкриття.

«Мені надзвичайно приємно сьогодні бути поруч із вами, адже це дозволяє краще познайомитися із традиціями та звичаями, характерними частині нашої великої громади – громаді прогресивного іудаїзму. Сподіваюся, що саме у ці святкові дні ви матимете все більше і більше можливостей розповісти про традиції ваші та ваших предків», – привітала присутніх заступниця міського голови  Ірина Чебелюк.

Потому учасники святкового дійства запалили свічки ханукії, що символізують духовну стійкість і перемогу святості над нечистотою.

Читайте також: Ханука: у Луцьку проходять Дні єврейської культури

Коментар
17/01/2022 Понеділок
17.01.2022
16.01.2022