стрічка

У селі під Луцьком будують «Мистецький планетарій»

15 Серпня 2021, 15:47
У Сирниках зводять сцену 944
У Сирниках зводять сцену

У селі Сирники Луцького району завершують будівництво сцени просто неба.

Біля місцевого клубу зводять споруду у формі планети.  Проєкт «Мистецький планетарій «Арт-пленер» допомагають реалізовувати місцеві жителі, — розповіла «Суспільному» авторка ідеї Галина Гарбарук.

На місці майбутньої сцени вже залили фундамент. Нині волонтери зварюють металеві конструкції. Сусіди Микола Гарбарук і Дмитро Фадієвський на майданчику біля клубу працюють майже два тижні.

«Беремо з дому хто що може. Хочем для дітей зробити, щоб могли відпочити, провести час. Були ще інші хлопці, небайдужі, які помогли. В декого аж пухирі на руках були, бо 30 тонн піску то є що перенести», — розповідає місцевий житель Дмитро Фадієвський.

В середині планети планують встановити лавку. На сцені після її відкриття зможуть виступати усі охочі, каже волонтерка Галина Гарбарук. В мистецькому планетарії будуть проводити виставки, художні майстер-класи, фестивалі та виступи музичних гуртів.

Зі слів Галини Гарбарук, проєкт реалізовують за грантові кошти. Загальна вартість мистецького планетарію – майже 100 тисяч гривень. 

«35 тисяч гривень ми отримали від Британської ради, 30 тисяч виділи з Луцької міської ради і 44 тисячі з депутатського фонду», — каже жінка.

Після монтажних робіт сцену-планету пофарбують та облаштують освітлення.

Завершити проєкт волонтери планують до Дня Незалежності, щоб жителі та гості села святкували вже у новому мистецькому осередку.

Читайте також: У Луцькій громаді фольклорні гурти готуються до виступів на фестивалі «З родинного джерела»

Коментар
30/11/2021 Вівторок
30.11.2021
29.11.2021
28.11.2021