Самолітом: молодий співак DREVO з Рівненщини підкорює музичні чарти

21-річний співак з Вараша Максим Дерев'янчук, який творить під псевдонімом DREVO, увірвався в музичний простір майже рік тому. Однак його літній хіт «Самолітом» вже має мільйон переглядів на ютубі та чимало прослуховувань на стримінгових платформах, а відео в тіктоці та інстаграмі переглядають десятки тисяч разів.
Попри відсутність музичної освіти свої треки виконавець створює самостійно. Про вибір між спортом та музикою, перші кроки в індустрії, нацвідбір на «Євробачення», ставлення до пісень російською і плани на майбутнє DREVO розповів журналістці Район.Культура.
Музика – свідомий вибір
Дитинство Максима пройшло у місті-супутнику Рівненської атомної електростанції – Вараші. Хлопець каже, співав ще змалку, виступав на різних заходах, але до музичної школи не ходив, адже займався футболом. Гітару придбав собі сам вже у свідомому віці й почав писати власні пісні.
«Не те щоб з музикою виходило краще, просто з футболом не вийшло. Тому переключився на музику. І час показав, що, напевно, це був правильний вибір», – каже співак.
Втім, коли настав час здобувати вищу освіту, Максим обрав спеціальність аж ніяк не пов’язану з музикою. Нині він вивчає автоматизацію та комп’ютерно-інтегровані технології у Київській політехніці.
«Це був доволі практичний вибір, бо треба було кудись вступати після школи. Вступив на бюджет, бо доволі гарно вчився», – розповідає музикант.
Особливого задоволення, каже Максим, від освітнього процесу не отримує, однак продовжує навчання на магістратурі, бо «не всім нам подобається завжди те, що ми робимо. Іноді треба просто робити».
Псевдонім DREVO очевидно пов’язаний із прізвищем музиканта.
«Мене завжди обзивали деревом. А DREVO просто більш артистично звучить, тому так і придумався псевдонім», – каже співак.
Читайте також: Я собі це не так уявляв: перший рік співака Olivan
Нацвідбір і Дмитро Шуров на барабанах
Звукозаписом і зйомками відео для перших треків Максим займався самостійно вдома. А минулого року вирішив подати заявку на національний відбір пісенного конкурсу «Євробачення».
«На той час я тільки почав і шукав різні шляхи популяризації себе, своїх пісень. Мені випала така можливість взяти участь, подав просто заявку, була готова пісня», – пригадує музикант.
Трек мав назву Life in reverse й увійшов до лонглиста. Хоч Максиму Дерев’янчуку не вдалося виступити у фіналі, його відзначив музичний продюсер конкурсу Дмитро Шуров.
«Я познайомився з ним на відборі, на прослуховуваннях. Але потім, коли я не пройшов, то написав йому на пошту, подякував, що він мене взяв в лонглист. А він мене запросив своєю чергою виступити на своєму концерті (Дмитро навіть зіграв на барабанах під час виступу Максима, – прим. ред). Це для мене на той момент було дуже важливо і приємно, те, що він зробив до мене такий крок. Не можу пригадати ніяких порад, адже Дмитро Шуров, він доволі мудра людина, яка знає, що краще просто підтримати. Менше слів, і просто важлива підтримка», – ділиться спогадами артист.
@drevo_official Drevo-Life in reverse. Слухай трек на усіх платформах! #recommendations #рекомендації #україна🇺🇦 ♬ Life in reverse - Drevo
Тепер, коли музикант аналізує свою заявку, каже, що, швидше за все, йому не вистачило досвіду, а от виконувати пісню англійською вважає правильним вибором.
«Я вважаю, що на «Євробаченні» повинно бути більше саме англомовних пісень, тому що це саме орієнтація на європейську, на світову аудиторію. А так, все в купі там спрацювало: і малий досвід, і недостатньо якісна форма музики, і недостатня кількість підписників», – каже музикант.
Читайте також: Анастасія Димид перемогла у нацвідборі на Дитяче Євробачення 2023
Бардом себе не назвав би
Тепер у Максима вже є не лише відео, яке набрало мільйон переглядів на ютубі, а і команда, з якою він працює у студії й створює кліпи. А з весни співак розпочав співпрацю з продюсером. Однак він не приховує, що підписники й активне просування в соцмережах – важлива складова його успіху.
«Треба думати про популяризацію самого себе і того, що ти робиш. Зараз насправді є дуже багато шляхів, які можна використати на свою користь. Звичайно, це також різні соцмережі. Але насамперед, це хороші продукти, хороша якісна музика, яку ти робиш. Одна справа – це зробити щось, а друга – це зробити так, щоб його почули. І завдяки саме такому творчому креативному підходу можна досягти певного успіху. Ну і, звичайно, цей успіх не буде швидкий. Це в будь-якому випадку дуже довготривала історія. Але якщо порівнювати з минулими часами, то зараз саме є можливість у кожного це робити безкоштовно», – каже музикант.
@drevo_official Дивись до кінця! #реакція #реакціянамузику #україна #рекомендації ♬ Завітавши в храм - Drevo
Максим каже, що ніколи не думав про талант-шоу й вважає їх певним пережитком. Тож зосередив свою увагу саме на тіктоці та інстаграмі. Там він публікує відео, де багато співає наживо чи фільмує, як реагують на його пісні друзі, дівчина та батьки.
«Найбільше на мене впливає оточення, те, чим я займаюся, те, яку музику я слухаю», – каже співак.
Ще на початку кар’єри DREVO у публічному просторі відзначали його незвичайний тембр, називали його бардівським, а також порівнювали з різними музикантами, зокрема припускали, що на хлопця вплинула творчість білоруського виконавця Макса Коржа.
«Про мене не було ніякої інфи тоді, вони зайшли, напевно, на інстаграм, і там собі це уявили, але це не так. Я слухаю доволі різну музику. Оскільки сам я роблю гітарну музику в основному, то звичайно слухаю круті рок-групи. Не хочу багато перечислювати, їх дуже багато, насправді», – пояснює артист.
Та й бардом, каже співак, себе б не назвав.
«Коли я тільки починав, то так, то була лірика, бо на той момент мені було легше робити лірику. А зараз, думаю, що я вже трошки перейшов в інший жанр. Хоча лірику також люблю і стараюсь, якщо ми працюємо над якимось треком, то вкладатися туди й хочу робити, щоб було якнайкраще», – розповідає Максим.
Конкуренції, яка, здавалося б, є навіть на регіональному рівні, де не так давно засяяли нові імена як-от DEMCHUK, Yaktak, Dovi чи Olivan, Максим Дерев’янчук не відчуває.
«Я поки не можу себе судити, що я можу бути конкурентом комусь.Тому я просто працюю і все. Треба ж дивитися на музику – мені здається, все залежить від жанру, від посилу, від творчості взагалі, від людини, як вона себе позиціонує», – каже музикант.
Мрій про дует у DREVO наразі немає. Артист зазначає: якщо раніше вони були, то зараз це вже все перейшло в таку прагматичну сторону.
«Завжди тяжко домовитись, а в нас зазвичай артисти такі доволі скептичні люди, непрості», – зазначає хлопець.
Читайте також: Юнак зі Старої Вижівки під час війни вирвався у тренди ютуба: як йому це вдалося
Майже всі пісні написав на малій батьківщині
У своїх соцмережах Максим також порушив питання перекладу пісень з російської на українську, зазначивши, що надає перевагу створенню нових треків рідною мовою.
«Ну, наприклад, я не слухаю пісень російською. Як ставитися до них іншим людям? Ну, бажано, також не слухати. Це ж логічно, ми зараз на шляху повної нашої націоналізації. Ми зараз саме на такому піднятті всього нашого, всього українського, тому треба всім разом саме долучитися до того, щоб і розмовляти українською, і слухати українське. Тобто до популяризації нашого бренду. Так, артисти, які роблять переклади, я розумію, що вони у доволі безвихідному становищі, бо російською співати не можна. Але навіть, якщо вони їх перекладуть, показує досвід, що від цього також немає результату. Тому я просто спостерігаю», – пояснює музикант.
Майже всі свої пісні DREVO написав на своїй малій батьківщині. Один з перших треків, який став популярним – «Завітавши в храм» – не виняток.
«Саме тоді повністю всім продакшеном займався сам. Це просто любовна історія, яка виникла на прожитому досвіді. Я бренькав собі на гітарі, потім на студії з хлопцями щось накинули, придумали й зліпили все до купи, як той пазл», – каже Максим.
Ця романтична історія – присвята дівчині співака, яка підтримує і допомагає йому протягом всього творчого шляху.
Виконавець зауважує, що любить спостерігати за різними подіями й згодом використовувати свої спостереження в піснях. Так було і з треком «Ластівка».
«Не буду конкретизувати про кого це і про що, але це історія про стосунки в родині не тільки між дружиною та чоловіком, а і між батьками й дітьми. Це дуже поширена історія, тому ця пісня саме про це. Вона не дуже про мене, але у будь-якому випадку я її написав, ґрунтуючись на своєму пережитому досвіді», – підкреслює музикант.
Найпопулярніший трек – «Самолітом», на думку виконавця, «залетів» через літній хук, та в’їдливий у голову приспів.
«Це напевно найважливіше, щоб був приспів, який у тебе потім просто не виходить з голови. Тим більше у неї такий літній вайб, тому так і вийшло», – каже співак.
Найновіша пісня, прем’єра якої відбулася 29 вересня, має назву «Біг наввипередки». З перших рядків зрозуміло – трек про сумніви.
«Цю пісню я написав, коли тільки починав займатися своєю кар'єрою артиста і на початку було багато сумнівів, багато проблем, нічого не виходило, так і вийшли ці рядки: «не знав як йти, як зловити думки», – ділиться Максим.
Для фанів він анонсує – буде і відео, яке вже відзняли: «мені здається, вийшло прикольно й оригінально».
Трапляються під відео DREVO і негативні коментарі: його пісні називають набором слів або ж часто зауважують, що вони звучать одноманітно. Музикант відповідає, що хейту у свій бік не помічає.
«Одна справа, коли відео набирає 10 переглядів і там 10 негативних коментарів, а коли відео набирає мільйони й там декілька негативних, то це ж добре, це ж так повинно бути. Це прикольно, тому я тільки радий. Але хай краще відео набирають багато переглядів і буде багато хейту, ніж не набирають і хейту не буде. До хейту ставлюся позитивно. Лише коли ти маєш успіх якийсь, тоді ти маєш хейт. Чим менше успіху в моїй діяльності, тим менше хейту. Чим більше успіху, тим більше хейту», – вважає артист.
Концерти будуть, головне – матеріал
Багато молодих українських артистів рідко випускають альбоми й більше орієнтуються на окремі сингли. DREVO каже, що до альбому потрібно дорости й мати набагато ширшу аудиторію, ніж має зараз. Як і до великих повноцінних концертів.
«Над цим ми також працюємо, потрібен час. Саме в моєму випадку, я вважаю, що потрібно концерт, якщо вже давати, то давати на повну: це повинна бути хороша музика. У мене не було спочатку такого, щоб бум і купа різних концертів. Я потихеньку-потихеньку напрацьовую. Надіюсь, усе буде», – каже музикант.
Про мрії й плани співак говорить неохоче. Каже, вони безперечно є, але краще, щоб слухачі дізналися про них вже тоді, коли він втілить їх в життя. А поки відзначає, що українська музика розвивається в правильному напрямку. Головне, щоб кожен молодий талант знайшов свою аудиторію.
«Я завжди вкладаюсь у свою творчість повністю, всю душу. Тому для вас стараємось, а далі побачимо, як воно буде», – резюмує Максим.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром