Українська лабораторія Opera aperta отримала одну з найпрестижніших нагород у сфері класичної музики

15 Травня 2025, 16:12
Команда Opera aperta на нагородженні. Фото надане пресслужбою 259
Команда Opera aperta на нагородженні. Фото надане пресслужбою

Українську лабораторію Opera aperta, засновану Романом Григорівим та Іллею Разумейком, визнали переможницею міжнародної премії The Classical:NEXT Innovation Award 2025.

Нагородження відбулося 14 травня в Берліні, у Colosseum Kino 10. Про це Район.Культура повідомили в пресслужбі Opera aperta.

Журі відзначило унікальний стиль команди, її художні експерименти та вагомий внесок у розвиток сучасної опери. 

«Opera aperta є однією з найцікавіших компаній в екосистемі сучасної опери. Їхні роботи – це поєднання цікавих ідей і унікального художнього стилю, а їхні опери за останні 5-10 років дуже запам’яталися. Opera aperta – це сила, що рухає та змінює українську оперну сцену», — зазначено в комюніке премії. 

Фото надане пресслужбою

«Ця премія важлива не лише для нас і команди, але й для нашої країни загалом. Вона є кроком до більшої видимості та визнання у професійному міжнародному середовищі. Сьогодні усі релевантні відзнаки формують нашу культуру, нагадуючи про жахливу геноцидну війну», — поділився композитор та співзасновник Opera aperta Роман Григорів.

Комітет особливо відзначив попередню археологічну оперу «Chornobyldorf», яку 15 разів показали на міжнародних сценах Нью-Йорку, Ліверпуля, Роттердаму та інших міст. 

«Ми отримали нагороду не лише за виставу, але і як організація, що довгий час працює з сучасною оперою в Україні. Це нагорода великої команди людей, які працювали над Chornobyldorf, Genesis. Opera of Memory, GAIA-24. Співпродюсер Володимир Бурковець двічі самостійно возив декорації Chornobyldorf в Британію, а режисер звукозапису Андрій Нідзєльський проводив звукозапис під час відеоекспедицій принаймні трьох опер. Зараз Володимир та Андрій в армії, ми сумуємо за ними, вдячні за їх вибір та присвячуємо цю нагороду їм», — продюсерка вистави Ольга Дятел.

Фото надане пресслужбою

4 червня лабораторія Opera aperta вдруге покаже в Києві нову оперу «GAIA-24. Opera del Mondo». Поштовхом до створення опери став підрив Каховської дамби. 

Рік тому, 10 травня, відбулася світова премʼєра «GAIA-24. Opera del Mondo» в Києві, після чого виставу встигли показати на провідних фестивалях в Роттердамі, Відні, Венеції та Берліні. Після року закордонних презентацій оновлену версію оперу можна побачити в Україні. Другий показ у Києві відбудеться на основній сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки.

Кадр з опери «GAIA-24. Opera del Mondo»

Фото надане пресслужбою

Фото надане пресслужбою

Довідково: The Classical:Next Innovation Award 2025 – премія, що відзначає новаторські проєкти, які формують майбутнє класичної музики у всьому світі. Вона вшановує особистостей та ініціативи, що просувають розвиток завдяки сміливим, але водночас виваженим і ефективним експериментам з ідеями та діями.

До складу комітету, що нагороджує, входять 13 авторитетних журналісткок/-ів та експерток/-ів класичної музики, які працюють у міжнародному контексті. Кожна та кожен членкиня/член комітету номінувала/-в ініціативи зі своєї країни, а також один міжнародний проєкт, формуючи початковий довгий список, в який і увійшла лабораторія Opera aperta. Після цього комітет голосував за номіновані ініціативи, звужуючи вибір до короткого списку з десяти проєктів. Остаточних лауреатів визначили шляхом онлайн-голосування всі зареєстровані делегати Classical:NEXT. 

Коментар
23/06/2025 Неділя
22.06.2025
21.06.2025
20.06.2025
19.06.2025