В Україні запустили безкоштовне навчання диджеїнгу для ветеранів та переселенців

Диджеїнг як засіб емоційної підтримки та відновлення пропонує програма EnterDJ. Онлайн-заняття безплатно доступні на платформі, а для організацій, що опікуються ветеранами та переселенцями, пропонують навчальну програму з супроводженням та менторством.
Про це Район.Культура повідомили творці програми.
Методологію EnterDJ розробив Влад Фісун, диджей та засновник агенції DJBuro. Для старту достатньо мати компʼютер з навушниками та доступом до інтернету.
Із липня 2024 року програму EnterDJ втілюють на базі арттерапевтичних класів Victory Beats у центрі Superhumans у Львові. Нещодавно до проєкту долучився й Абілітаційний центр, який отримав диджейське обладнання завдяки донатам. Понад 50 учасників — серед них ветерани, їхні родини та переселенці — вже долучилися до навчання.
«EnterDJ — це не типова диджейська школа майбутніх зірок сцени. Це про те, як музика допомагає впоратись зі складним станом, покращити самопочуття. Деякі учасники кажуть, що у них зник фантомний біль, а під час занять можна навіть уникнути медикаментів», – пояснює автор курсу Влад Фісун.
Проєкт засновано Володимиром Недогодою (Victory Beats), куратором Євгеном Скрипником, співвласником простору HVLV Андреасом Бошем.
11 травня в культурному центрі HVLV у Києві відбулася презентація EnterDJ. Подію модерував старший лейтенант ЗСУ Олексій Литвиненко, а сети зіграли Олександр Іванько та Роман Черкас — обидва ветерани, які почали займатись диджеїнгом під час реабілітації в центрі Superhumans у Львові.
«Нам було дуже важливо познайомитися з представниками благодійних організацій та фондів, отримати прагнення волонтерської підтримки. Ми поспілкувались із представниками Music Saves Ukraine, «Культурний десант», Musicians Defend Ukraine, Veteran Hub, Fort Goodville, Ukrainian Beasts, ProDJ, фахівцями з арттерапії та активістами музичної спільноти», — поділився Володимир Недогода, співзасновник проєкту.
«Я бачив захоплення в очах людей. Майстерність ветеранів, що виступали — це відчуття якогось дива», — зазначив Андреас Бош, співорганізатор події з боку HVLV.
«Ті, хто до цього не був дотичним до диджеїнгу, казали: «Гадки не мали, що це може бути арттерапією». І що дивно, те саме казали ті, хто давно диджеїть, але не сприймає це мистецтво під таким кутом», — свідчить Євген Скрипник.
Олександр Іванько зазначив, що це був його перший виступ.
«Коли відіграєш сет і чуєш оплески у свою адресу, це дуже круто!» – додав він.
Дуже важливо і приємно, що також прийшли побратими. Я дуже хвилювався, але як почав грати, все стало нормально, впевнено», — зазначив Роман.
У ветерана вже зарезервований виступ у Львові — на шоукейсі британського лейбла Hospital Records 14 червня в закладі Promislove.
А Олександр планує зафільмувати виступ в кінці травня у Києві, та викласти у стрим-форматі.
«Це дійсно про новий сенс. І хоча формат події був камерний, її наслідки — великі. Ми вже маємо запити на спільні проєкти, нові пропозиції допомоги, і головне — натхнення рухатись далі», — кажуть організатори.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром