У Закарпатському театрі ляльок «Бавка» анонсували театральний тиждень з прем'єрною виставою «Ірод»

У Закарпатському академічному обласному театрі ляльок «Бавка» стартує театральний тиждень під назвою «Театр – дітям». Глядачі матимуть нагоду переглянути сім різних вистав, серед яких і нова постановка «Ірод».
Заходи триватимуть з 21 по 30 березня. Про це повідомили на брифінгу за участі керівників театру й авторів вистави, пише Департамент культури Закарпатської ОДА.
Подія присвячена одразу двом датам – Всесвітньому дню лялькаря, який відзначають 21 березня та Міжнародному дню театру – 27 березня.
Директор-художній керівник театру Мирослав Петій розповів, що вистава «Ірод» стане вже п’ятою прем’єрою 44 театрального сезону. Він додав, що у театрі ведеться активна робота над новими постановками і не тільки для глядачів молодшого віку, а й для сімейного перегляду. Вистава «Ірод», до прикладу, орієнтована на глядачів віком 14+.
Цей спектакль за п’єсою закарпатського драматурга Олександра Гавроша, з яким театр співпрацює вже вп'яте, поставила головна режисерка театру Наталія Орєшнікова.
Вона зазначила, що робота над виставою розпочалася близько трьох років тому.
«Хочу подякувати Олександру Гаврошу за п’єсу, яка написана саме для нашого театру і ще ніде не ставилася. Ми з ним дуже багато говорили про вертеп, і мене дуже тішить, що ця тема хвилює і мене, і драматурга, і нашу художницю-постановницю Інессу Кульчицьку. Річ у тім, що нині є така тенденція, аби кожна країна представляла своє автентичне театральне лялькове мистецтво, і нам хочеться таким чином представити наш український театр. Ми обрали за основу вертеп, проте не в його канонічному, народному вигляді, а в більш сучасному прочитанні», – сказала режисерка.
Львівська сценографка Інесса Кульчицька, у співпраці з якою створено виставу, доповнила, що творча команда ставила для себе за мету, аби український театр ляльок звучав на європейському рівні, і був упізнаваний. Тому і звернулися до джерел та до традиційного вертепу західного регіону України.
Через архетип вертепної драми вистава звертається до Храму душі, який кожен будує протягом свого життєвого шляху.
«Якщо брати п’єсу «Ірод», вона зараз досить актуальна, і, власне, це друге питання, яке ми досліджуємо у виставі – звідки беруться тирани, що будує їхній світогляд, що впливає на них: чи суспільство, і це йде ззовні всередину, чи навпаки – зсередини назовні. Це питання досить складне, воно доросле, воно дуже філософське. Але оскільки діти – майбутнє нашого суспільства, ми маємо його формувати так, аби надалі не спричиняти появу тиранів. Наші традиції, обряди, наше коріння – якщо це все ми будемо зберігати, то, сподіваємося, воно не дасть розвиватися в людині таким негативним якостям», – зазначила Інесса Кульчицька.
Автор п’єси поділився, що в юності, беручи участь у вертепному дійстві, і сам грав Ірода. А згодом, коли почав писати драматургію, задумав поставити на закарпатській сцені вертеп, але не фольклорний, а з більш складною драматургією.
«Коли я почав досліджувати матеріал, і зосередився на постаті Ірода, то побачив, що за час правління він збільшив територію свого царства вдвічі. Тобто це був видатний діяч, але в той же час – і великий тиран, який знищив своїх соратників, своїх родичів, навіть свою дружину. І це поєднання тиранії та водночас державної величі – воно дуже характерне, і ми знаємо чимало прикладів з історії, як той же Сталін, котрий ніби й підняв СРСР, але знищив 30 мільйонів людей. Такі ж приклади маємо в сучасності…», – додав Олександр Гаврош.
Перший прем’єрний показ відбудеться в Міжнародний день театру – 27 березня, другий – 29 березня. Початок о 16:00.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром