Стартував проєкт «Велике читання 2025. Рівненщина читає поезію у пікселі»

У межах проєкту «Велике читання 2025. Рівненщина читає поезію у пікселі» громаді пропонуватимуть до прочитання поезію рівненських військових.
Про це повідомили на пресконференції 19 березня, повідомляє Управління культури і туризму Рівненської ОДА.
- «Вірші з бійниці» Максима Кривцова;
- «Крила, обпалені війною» Тетяни Камерістової;
- «Гірко-солодкі відчуття» Рустама Гівазовича;
- Поетичні твори Миколи Кащука.
«Жителі краю читатимуть вірші рівненських військових, які пройшли через горнило війни, відобразивши свої почуття, біль і надію у художньому слові. Кожен твір – це фрагмент хроніки воєнного часу, який розкриває просту і водночас величну суть українського воїна. З цих творів складається цілісна картина подій, яка нагадує про ціну незалежності України», – йдеться у дописі.
- популяризація воєнної літератури та ознайомлення громади з творчістю військових;
- підтримка ветеранів та воїнів, їхня інтеграція в культурний простір.
- формування історичної пам’яті через силу художнього слова.
- сприяння культурній терапії.
В пресконференції взяла участь Тетяна Камерістова (позивний «Мавка»), військовослужбовиця, авторка книги «Крила, обпалені війною», яка зазначила, що ми з гідністю маємо витримати удар, який випав на долю України, адже « наші крила несуть нас до перемоги». Авторка зачитала власну поезію та подарувала бібліотеці свіжу збірку поезій.
Також на заході була присутня Надія Кривцова – мама Максима Кривцова (позивний «Далі»), яка розповіла про перевидання збірки «Вірші з бійниці» за кордоном, про особливості перекладу віршів у закордонних країнах та вшануванням пам’яті в країнах Європи.
У своєму відеозвернені до мешканців Рівненщини Микола Кащук («Naїк») підкреслив незламність українських воїнів, і зачитав власну поезію.
Олексій Бучинський – Голова Рівненської обласної ради підкреслив, що військовим, поряд з технічною допомогою, дуже важлива ментальна підтримка і Велике читання 2025 цьому сприятиме.
Любов Романюк – начальниця управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації зазначила, що кожне слово військового написане кров’ю і має бути почуте нинішнім та майбутніми поколіннями і важливо, щоб Велике читання цьому сприятиме.
Модерувала захід Валентина Ярощук – директорка комунального закладу «Рівненська обласна універсальна бібліотека» Рівненської обласної ради, яка привернула увагу присутніх до необхідності видання збірки потужного літературного доробку громадянської лірики Миколи Кащука.
Старт події символічно збігся з Національним тижнем читання поезії 2025 року «Пісня тисячі голосів», ініційованим Українським інститутом книги.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром