У Києві відбулося вручення кіно-театральної премії «Чорний лотос»

11 Лютого 2025, 15:10
Фото: Serge Bazilic 448
Фото: Serge Bazilic

У Києві відбулася церемонія вручення премії «Чорний лотос». Нею нагороджують акторів, режисерів, сценаристів, драматургів кіно й театру, які були активними упродовж року.

Про подію повідомив її організатор, продюсер кіно і телебачення, засновник та генеральний продюсер кінофестивалю Миколайчук OPEN Олексій Гладушевський.

«Досі не знаю, як я це все вирулив, але третя кіно/театральна премія-відзнака «Чорний лотос», від мого однойменного телеграм-каналу про кіно в театр відбулась! Як завжди, перед нагородженням ми змогли почути волонтерів/акторів/режисерів/військових для кого і з ким робили важливий збір!», – прокоментував продюсер.

Олексій Гладушевський
Олексій Гладушевський

Він відзначив, що подія надала слово драматургині Катерині Пеньковій, яка стала організаторкою ходи від Молодого театру до Київської міської держадміністрації в підтримку дівчат, які зазнали харасменту та сексуального насилля. Актори вимагали відсторонити Андрія Білоуса від виконання обов'язків директора та художнього керівника театру на час слідства.
Нагороди за 2024 рік отримали:
1. Актор другого плану (кіно) – Саша Новиков («Малевич», режисерка Дарія Онищенко)
2. Актор другого плану (театр) – Олег Гоцуляк («Отелло», режисерка Оксана Дмітриєва, Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)
3. Акторка другого плану (кіно) – Ірма Вітовська-Ванца («БожеВільні», режисер Денис Тарасов).
4. Акторка другого плану (театр) – Даша Пльондер («Ковзанка», режисер Дмитро Леончик, Київський академічний театр «Золоті ворота»).
5. Серіал – «Перевізниця» (Starlight Media, шоураннер Євген Тунік).
6. Відкриття року – Ольга Голдіс («Отелло», Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки та «Процес», Театр на Подолі, режисер обох вистав Давид Петросян).
7. Короткометражний фільм – «Нюанс» (режисер Олег Кібальник) та «Останній «крайній» дубль» (режисерка та продюсерка Маргарита Воронова).
8. Документальний фільм – «Фрагменти льоду» (режисерка Марія Стоянова, продюсери Аліна Горлова, Максим Наконечний).
9. Актор кіно (головна роль) – Віктор Жданов («Сірі бджоли», режисер Дмитро Мойсеєв)
10. Актор театру (головна роль) – Арсен Бойчук («На полі крові», режисерка Маргарита Стельмах-Юр, Камерний Театр «Маланка»)
11. Акторка кіно (головна роль) – Олена Узлюк («Уроки толерантності», режисер Аркадій Непиталюк)
12. Акторка театру (головна роль) – Римма Зюбіна («Вороги. Історія любові», режисер Максим Голенко, Національний театр імені Марії Заньковецької)
13. Режисерка (кіно) – Жанна Озірна («Медовий місяць»)
14. Режисерка (театр) – Тамара Трунова («Ha.l.t», Театр на Лівому Березі).
15. Фільм року – «Редакція», (режисер Роман Бондарчук, продюсерка Дарія Бассель).
16. Вистава року – «Самотній Захід», (режисер Олександр Соколов, продюсерка Катерина Янюк, Театр на Лівому Березі).
Коментар
20/03/2025 Середа
19.03.2025