Волинська бібліотека отримала десятитомне зібрання творів Івана Корсака, серед яких незакінчений роман
Волинська наукова бібліотека імені Олени Пчілки отримала десятитомне зібрання творів Івана Корсака, що видавалося впродовж 2020-2024 років у видавництвах «Ярославів Вал» та «Коло». Книги для бібілотечного фонду надав син письменника, фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Віктор Корсак.
Про це Район.Культура повідомила колишня літературна агентка письменника Ольга Волкова, яка спільно з його родиною займається розвитком літературної спадщини Івана Корсака.
До зібрання увійшли історичні романи: «Перстень Ганни Барвінок», «Запізніле кохання Миклухо-Маклая», роман-есей «Таємниця святого Арсенія», «Мисливці за привидом», «Капелан Армії УНР», «За серпанком, загадковим серпанком», «Корона Юрія ІІ», «Діти Яфета», «Завойовник Європи», «Отаман Чайка», «Немиричів ключ», «На розстанях долі», «Борозна у чужому полі», «Вибух у пустелі. Також повість «Тиха правда Модеста Левицького» та художньо-документальна повість «Гетьманич Орлик», художньо-документальні оповідання «Імена твої, Україно».
«Книга «На вістрі часу і подій: журналістський доробок Івана Корсака» це добірка усіх публікацій Івана Корсака – статті, есеї, інтерв’ю, нариси, які він написав за все своє життя для різних видань», – розповіла Ольга Волкова.
Дев’ятий том оповідань і нарисів «Оксамит нездавнених літ. Оповідання. Нариси» унікальний, адже до нього увійшов незакінчений «Роман О.А.» про українського скульптора та художника Олександра Архипенка.
«Це кілька глав рукопису, які знайшов Віктор Корсак на ноутбуці свого батька. Цей роман ніколи не видавався, бо автор не встиг його дописати», – зазначила літературна агентка.
До слова, родина письменника спільно з видавництвом «Ярославів Вал» у 2018 році заснувала літературну премію його імені. Нагороду вручають тим авторам, хто через свої твори сприяє розвитку історичного роману і зберігає національну пам’ять.
Читайте також: У Гощанській центральній бібліотеці триває виставка робіт місцевої художниці Катерини Фурман
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром