Помер бандурист Остап Кіндрачук, який досліджував історію козацтва в Криму

18 Грудня 2024, 21:23
Фото з фейсбук-сторінки Остапа Кіндрачука 399
Фото з фейсбук-сторінки Остапа Кіндрачука

Помер український кобзар, бандурист Остап Кіндрачук, який грав в козацькому одязі на набережній Ялти в Криму. Йому було 87 років.

Це сталося 18 грудня. Про це повідомили на його сторінці у фейсбуці, пише Суспільне.

Скриншот посту з фейсбук-сторінки Остапа Кіндрачука

Як повідомив український журналіст Василь Чепурний, Кіндрачук був родом з Галичини, він «піднімав» цілину, лікувався в Ялті, де й лишився працювати капітаном пасажирського судна.

З 1955 року він почав грати на бандурі, а наприкінці 1980-х створив товариство української мови імені Амвросія Метлинського, яке потім стало «Просвітою».

Остап Кіндрачук. Х/Київський метрополітен

В Ялті Кіндрачук почав грати на бандурі у місцевій капелі, а згодом виступати з інструментом на вулицях українських міст, зокрема і у Львові. Також виступав за кордоном: у Польщі, Німеччині, Чехії. Він виконував народні думи, історичні, народні пісні та пісні про сьогодення.

Він досліджував історію козацтва в Криму і на Кубані. У Польщі бандурист записав два аудіофільми, а також знімався у фільмі «Кобзарські шляхи» та серіалі «Роксолана».

Крім того, завдяки Кіндрачуку в Ялті відкрили музей Лесі Українки, де він працював учителем Недільної школи.

Остап Кіндрачук зібрав одну з найкращих приватних бібліотек в Криму з історії України. Про це розповіла Суспільному Олександра Вісич, ексзавідувачка музею Лесі Українки в Ялті. 

«Остап Юркович був людиною-легендою. Бандуристом, який продовжував традиції мандрівного кобзарства. Свого часу був у ініціативній групі зі створення музею Лесі Українки в Ялті. Став одним з організаторів першої української недільної школи міста, де й сам викладав історію та музику», — розповіла Вісич.

Коментар
18/03/2025 Вівторок
18.03.2025
17.03.2025