«З пам'яті виростає наше майбутнє»: Сергій Жадан з побратимами відвідав у Луцьку концерт до Дня Гідності та Свободи

22 Листопада 2024, 12:35
Сергій Жадан у Луцьку РЕПОРТАЖ 479
Сергій Жадан у Луцьку

У Луцьку на заході, присвяченому Революції Гідності, поет, музикант та військовий Сергій Жадан зачитав свої вірші. Він прибув разом з військовослужбовцями 13-ї бригади оперативного призначення «Хартія» Національної гвардії України (НГУ). 

Захід, що відбувся 21 листопада у Палаці культури, відвідала журналістка Район.Культура. 

Делегація прибула, аби вшанувати пам'ять штаб-сержанта, лучанина Олександра Ющенка з позивним «Капа». Чоловік помер 23 квітня під час бойових дій. Військові звернулися до міської ради Луцька з проханням назвати одну з вулиць міста на честь загиблого воїна. Сержант «Хартії» Вахтанг Кіпіані висловив сподівання, що міські депутати виконають прохання, а громадяни підтримають цю ініціативу. 

«Сподіваємося, що міські депутати спробують пошановувати воїнів не колись, а зараз.  Це дуже важливо для солдатів, сержантів і офіцерів, які служать, перебувають на реабілітації чи повернулися до так званого мирного життя. Щоб вони розуміли, що держава і суспільство не забувають, а пам'ятають про гідність і свободу», – промовив Вахтанг Кіпіані.

Вахтанг Кіпіані
Вахтанг Кіпіані

Він подякував місту за запрошення доєднатися до відзначення 11-ї річниці Євромайдану. 

«Думаю, більшість присутніх тут дорослих брали посильну участь у цій події. Революція Гідності була продовженням хвилі українських майданних революцій – від Революції на граніті, Помаранчевої революції до подій Майдану. Майдан змінив Україну і призвів до усвідомлення того, що Росія не зупиниться ніколи й ні перед чим, щоб знищити нашу українську незалежність», – додав він. 

«Дуже приємно знову бути у вашому місті, яке я насправді страшенно люблю. Зараз бракує концертів, літературних виступів і фестивалів. Сьогодні ми їздили вулицями Луцька й згадували як тут проходили вечори. З одного боку, це викликає велику ностальгію, а з іншого – бажання далі працювати, щоб все це відновити, повернути й далі займатися своїми справами», – сказав Сергій Жадан.

Сергій Жадан
Сергій Жадан

Письменник зазначив, що сьогодні всі пов'язані війною. Тому приїхати на батьківщину Олександра Ющенка було честю для бригади, яка досі з теплом, великою повагою та любов'ю згадує його ім’я. 

«Хочеться подякувати Волині за такого земляка, бійця, воїна, за його чин, біографію, культурність, дію… Для нас дійсно важливо, аби тут з’явилася вулиця на честь «Капи». Я думаю, це буде про пошану, повагу, про пам'ять, а з пам'яті завжди виростає наше майбутнє. Якщо ми пам'ятаємо, отже, ми маємо шанс навчитися на власних помилках, не допустити їх знову. А ставати лише кращими, сильнішими й більш мужніми. Тому, сподіваюся, ми наступного разу ми приїдемо на відкриття цієї вулиці», – звернувся до глядачів військовий.

Сергій Жадан читає поезію
Сергій Жадан читає поезію

Свою декламацію письменник почав із вірша «Пам’яті всіх, кого позбавили права». 

«Я згадую кінець листопада і зиму 11 років тому. Ми, харків’яни, тоді виходили на наш майдан. Місцем збору буля вулиця Сумська, біля пам'ятника Шевченку. Десь в середині грудня 2013 року я написав цей вірш «Доки тебе стереже твоя спрага», – розповів Сергій Жадан. 

Сергій Жадан
Сергій Жадан

Жадан зазначив, що з повномасштабним вторгненням потік людей, що покинули свої домівки збільшився. 

«Скільки доводилося спілкуватися з цими людьми, то вони говорять про те, що дім для них як образ, символ, те місце в серці, яке нічим не можна заповнити. Ці доми на них чекають й дуже багато людей чекає, коли з'явиться можливість до них повернутися. Так чи інакше, дім – це та річ, яка нас супроводжує від дитинства й, мабуть, до кінця нашого життя. Про це я хочу вам почитати «Як ми будували свої доми?»», – додав він.

Концерт
Концерт

Також письменник зачитав кілька різдвяних віршів, адже Різдво, на його думку, це завжди надія на краще.

Згодом на сцену вийшла Галина Конах й виконала пісню «Господи, помилуй нас». У репертуарі концерту звучали «Соколята» у виконанні Володимира Бобіка, «Вільна» (Анна Ткач), «Соколи» (народний артист України Василь Чепелюк та заслужений артист естрадного мистецтва Олександр Голощук). Найбільше публіка вітала пісню «Червона рута» – в залі глядачі увімкнули ліхтарики на телефонах й підтримували виступ. 

Володимир Бобік
Володимир Бобік

Анна Ткач
Анна Ткач

Патріотичну пісню «Нас весна не там зустріла», написану на Волині у 1985 році, заспівали заслужені артисти України Алла Опейда і Леонід Гнатюк. Пісня здобула велику популярність, тому у деяких збірках подається як «народна». 

Фіналістки Нацвідбору на Дитяче Євробачення тріо «Beautis» заспівали «Цунамію» фіналістів вже дорослого Євробачення гурту «YAGODY».

Аматорський ансамбль бального танцю
Аматорський ансамбль бального танцю "Юність"

Аматорський ансамбль бального танцю
Аматорський ансамбль бального танцю "Юність"

Також на сцену вийшли народний аматорський ансамбль бального танцю «Юність».

Концерт завершився виступом оркестру Волинського прикордонного загону, який заграв композицію «Край» та «Марш нової армії». 

Волинський прикордонний оркестр
Оркестр Волинського прикордонного загону

Коментар
26/01/2025 Субота
25.01.2025
24.01.2025