«П’ятеро людей з команди фільму «Довбуш» загинули, семеро зникли безвісти, а 70 зараз у лавах ЗСУ», – Олесь Санін

14 Листопада 2024, 19:26
Олесь Санін 338
Олесь Санін

Волинський режисер пригодницько-історичного фільму «Довбуш» Олесь Санін розповів про те, як війна вплинула на українське кіно загалом і на його стрічку зокрема.

Це відбулося під час панелі «Укриття для культури. Карпати як джерело сили спротиву» в межах міжнародного форуму Центральної і Східної Європи Via Carpatia, пише «Детектор медіа».

«Якщо говорити про кінокоманду фільму «Довбуш», то п’ятеро загинули, семеро пропали безвісти, 70 зараз служать у лавах Збройних сил України і Сил оборони, включаючи акторів, каскадерів, кінотехніків, художників, операторів. Оператор картини Сергій Михальчук зараз у ЗСУ, в розвідці, і буквально зараз він десь на лінії зіткнення в Курській області. Двоє акторів у 68-й єгерській бригаді ім. Олекси Довбуша. Частина знімальної групи, прекрасна частина, виїхала зі своїми дітьми за кордон, і переважна більшість із них зараз має роботу за професією в суміжних кіноіндустріях. Гала Отенко, наша художниця з костюмів, за час війни зробила п’ять ігрових картин як художниця з костюмів у Польщі й отримала дві нагороди Польської кіноакадемії за це. Поки війна, мене питають, який мій наступний фільм. А я кажу: мій наступний фільм — перемога», — сказав Олесь Санін.  

Він розповів, що досі з командою активно займається промоцією стрічки «Довбуш». Також він підкреслив, що зараз у нас є проблеми з розвитком кіногалузі. Попри те, що українське кіно має попит і збирає повні кінозали, держава практично припинила його фінансування, сказав Олесь Санін.

Читайте також: Цифровий архів кобзарського мистецтва: волинський режисер та музикант Олесь Санін презентував у Рівному проєкт «Дума»

«Просто зараз іде битва за бюджет, і бюджет культури зменшився в кілька разів. Та сума, яку збираються виділити на кіновиробництво, навіть не покриє видатків фільмів, які вже зняті, — сказав він. — Але в цьому році практично закінчаться в прокаті стрічки, які були зняті до повномасштабної війни, а що далі — це питання. Якщо говорити про мою особисту історію, я сподіваюся, що це буде колаборація з Польщею, Німеччиною, можливо, Францією».

Нагадаємо, що «Довбуш» – найдорожчий український фільм, на його зйомки витратили 122 мільйони гривень та залучили понад 500 людей. Прем'єру стрічки переносили через пандемію та повномасштабне вторгнення. Він вийшов у світ у День незалежності України – 24 серпня 2023 року. Фільм заробив у прокаті 68,27 мільйона гривень.

Сюжет стрічки базується на легендах та фольклорних історіях про героїчні подвиги ватажка опришків Олекси Довбуша. Відомий як сміливий гуцул, Довбуш жив у Карпатах у XVIII столітті, боровся за справедливість для українців та очолив повстання проти польської шляхти. Карпатські легенди й досі розповідають про те, як відважний лицар зумів перехитрити не тільки ворогів, але й саму смерть.

Читайте також: «Довбуш» – не документ, а історія-легенда, або Як Олесь Санін зняв найдорожчий український фільм

Коментар
05/12/2024 Четвер
05.12.2024
04.12.2024
03.12.2024