Фільм російського режисера «Глухі коханці» не вилучатимуть із програми кінофестивалю в Таллінні
Фільм російського режисера Бориса Гуца «Глухі коханці» не прибиратимуть з основної програми Талліннського кінофестивалю, попри заклики Державного агентства України з питань кіно та Міністерства закордонних справ України.
Про це директорка PÖFF Тііна Локк заявила виданню ERR.
Фільм прибрали із програми Standing with Ukraine після звернень українських кінематографістів, однак стрічку лишили в основній конкурсній програмі.
«Фільм покажуть на PÖFF, тому що ми обрали його не випадково — він у програмі, тому що він художньо і змістовно дуже гострий і дає можливість поговорити про актуальні теми», — сказала Тііна Локк.
За словами Локк, фільм ще ніхто не бачив, але навколо нього вже розгорнули величезну наклепницьку кампанію.
«Цей фільм зазнає дуже лютої атаки з боку російських опозиціонерів, білорусів і українців, у яких точки зору, звичайно, дуже різні, і цей фільм також можна дуже по-різному трактувати, у цьому його шарм», — наголосила вона.
Нагадаємо, стрічка «Глухі коханці» розповідає про українку Соню та росіянина Даню, які зустрілися в Стамбулі.
«Обом бракує грошей на проживання у чужому місті, і обидва не чують. Вони проводять час разом, займаються тим, чим зазвичай молодь – безтурботно гуляють і шукають близькості. Вони закохані. Проте все не так просто, як здається на перший погляд: дівчина з України, а хлопець із Росії, і десь там удома йде війна», – йдеться в описі фільму.
Усе завершується актом насильства з боку хлопця. Тому дівчина йде від нього.
«Фільм приводить до висновку, що кохання між українською дівчиною та російським хлопцем в умовах війни неможливе і, як каже героїня у фіналі, зміниться це не раніше, ніж через 100 років. Охочі можуть побачити в цьому метафору, де Україна відмовляється від Росії як від імперії, що використовує насильство», — зазначає фестиваль.
Також організатори фестивалю наголошують, що «Глухі коханці» «не є російським фільмом, оскільки Борис Гуц покинув Росію після початку повномасштабної війни й жив як біженець у різних європейських країнах, а зараз живе в Сербії». За їхніми словами, він неодноразово виступав проти війни, розпочатої Росією та режимом Путіна.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром