Прихована любов: у Рівному відкрили фотовиставку про почуття, що не підвладні часу
У Рівному відкрили фотовиставку Олександра Харвата «Прихована любов». Моделями для світлин стали рівненська фотографиня й викладачка Марина Долганова та мистецтвознавець, викладач і поет Богдан Столярчук.
Основною темою виставки стали стосунки між людьми різного віку, які часто засуджуються чи не сприймаються суспільством. Відвідала відкриття у Рівненській обласній бібліотеці й журналістка Район.Культура.
Кожна з 36 фотографій має своєрідний підпис: ліричну поезію Богдана Столярчука. Тож присутні гості затримуються біля кожної з них надовго, не лише щоб розглянути емоції героїв, а і прочитати вірш.
Олександр Харват на початку презентації зазначає, що ця робота видалася для нього складною, насамперед тому, що минулого року на цьому ж місці він разом з Мариною Долгановою у ролі фотографині презентували спільну виставку «Любов завжди вчасна», під час якої і виникла ідея для наступного проєкту. Тож фотограф поставив перед собою ціль знайти нові ракурси й сенси, щоб не повторювати самого себе.
«Тоді вік наших героїв був приблизно однаковий, але цього разу є різниця у певних цифрах. Ми знаємо багато прикладів відомих людей, які перебувають у таких стосунках, і чомусь вони завжди привертають увагу спільноти. Мовляв, так не повинно бути. Але так є, тож, мабуть, не треба це засуджувати. Адже якщо любов є – це добре», – каже фотограф.
За його словами, працювати над створенням фото доводилося в нелегких умовах: під час повітряних тривог і відключень електроенергії, коли доводилось підсвічувати собі в студії ліхтарем. Однак результатом п’яти зустрічей з героями стала не тільки експозиція, а і фотокнига, до якої також увійшли вірші пана Богдана.
Назву фотовиставки «Прихована любов», що водночас є поетичним рядком, Марина називає не просто словами, а символом, адже стосунки між людьми із великою різницею у віці часто зазнають краху через страх і сором публічності.
«Чи мають цифри значення, бо ж часто кажуть, що душа людини не старіє, але ми здебільшого все одно продовжуємо обирати собі партнерів, подібних за віком, а не лише за поглядами, відчуттями, світоглядом, правда ж?» – запитує в гостей героїня.
Вона наголошує на тому, що мистецтво завжди має мету й не вважає доктрину «мистецтво заради мистецтва» правильною, тому і працює над соціальними темами.
«Я сподіваюся, ви повірите у те, що ми хотіли вам донести, коли передивитеся ці світлини, і особливо, коли прочитаєте поезію пана Столярчука. Вона дуже тепла», – переконує Марина Долганова.
Пошук чоловіка, який втілив би на фотографіях героя у віці, був складним. Автор виставки зазначає, що багато людей не наважувались на таку роль і він навіть схилявся до того, щоб запросити до участі львів’янина. Втім, вирішили зупинити свій вибір на героєві з Рівного.
«Вони спровокували мене на старість літ, бо я не міг відмовити цій чарівності. Наш колектив маленький, але працювали здружено, попри те, що нас розділяє піввікова життєва дорога. Але якось ми зіспівалися, спрацювались. Я завжди підкоряюсь жінці, коли вона чи в господарстві чи будь-де робить усе на високому рівні. Марина це показала», – каже Богдан Столярчук.
Поет зізнається, що хотів заборонити використовувати деякі зі світлин, однак Марині вдалося переконати його залишити їх для показу.
Пан Богдан також нагадав присутнім, що нещодавно став лауреатом обласної премії в галузі народного хорового мистецтва імені Федора Гощука. Увесь призовий фонд, який становить 25 тисяч гривень, діяч переказав на допомогу Збройним силам України.
Поезія Богдана Столярчука наприкінці вечора звучить не лише у прочитанні самого автора та його музи, а й у виконанні рівненських бардів Олександра Кривохижа та Валентини Слуквіної. А присутні беруть участь у вікторині, під час якої намагаються зрозуміти загадку кохання.
Виставка діятиме у Рівненській обласній бібліотеці на «Лебединці» до кінця листопада.
Читайте також: Митці проти ейджизму: у Рівному відкрили фотовиставку про вічну красу
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром