Писалося так, як і жилося: блогерка Катя Бльостка презентувала в Луцьку свою другу книгу «Так тобі й треба»

09 Листопада 2024, 18:40
Катя Бльостка. Колаж Район.Культура 1621
Катя Бльостка. Колаж Район.Культура

Блогерка та письменниця Катя Бльостка вирішила, що не хоче бути авторкою однієї книги. Тому попри переживання та сумніви опісля успіху книги «Матера вам не наймичка», вона написала рукопис «Так тобі й треба, або Чому в стосунках варто обирати себе». 

Про це Катя Бльостка розповіла на пресконференції 9 листопада у Луцьку. Зустріч з авторкою відвідала журналістка Район.Культура. 

Розмову медіа з блогеркою провели на подвір’ї біля нововідкритої книгарні видавництва Vivat у межах туру містами України з нагоди виходу її нової книжки. Захід організувала літературна платформа «Фронтера», модерувала Анна Єкименко-Поліщук. 

Катя Бльостка
Катя Бльостка

Читайте також: У Луцьку запрацювала книгарня видавництва Vivat

Катя Бльостка народилася у селищі Гоща, Рівненщина. У 2014 році вона переїхала до США, де у 2019 почала займатися блогінгом та створенням власних книг. Першу книжку Катерина присвятила реальності та неідеальності материнства з усіма його складнощами. «Матера вам не наймичка» була створена, щоб підтримати й надихнути мам, а також налаштувати й повідомити, що на них чекає. Друга книжка у доробку письменниці вийшла у 2024, у якій вона розповідає про зростання у рідному селищі, дорослішання і стосунки з чоловіками. 

«У мене було переживання: а якщо ця буде не така, як перша, якщо буде гірша? Це ж якось так невдобно. А потім думаєш, що я не хочу бути авторкою однієї книги. Хочеться писати ще. Ось такий коктейль зі страхів та переживань був», – розповіла для Район.Культура Катя Бльостка. 

Примірники книг
Примірники книг "Так тобі й треба"

У книзі «Так тобі й треба» авторка відверто ділиться історіями з власного життя, розмовами з подружкою та про сварки з чоловіком. Катерина зізналася, що відчувала страх створювати напрочуд щирий рукопис. Та розуміння того, що потреба обговорювати теми, які підіймаються у книжці, важило набагато більше, ніж особисті сумніви.

«Я писала про пережиті в юності моменти, вже будучи дорослою жінкою. Ці події у минулому, тому ти з висоти оцінюєш відбуте. Це була надзвичайна терапія, книгу я писала у напівмедитативному стані. Отже, це було мені потрібно», – пояснила Катя.  

Блогерка
Блогерка

Читайте також: Катя Бльостка поділилася історією першого кохання на Світязі

Найважче при написанні їй давалися епізоди про перше коханням та розділ про розлучення з першим чоловіком Андрієм. 

«Не тому, що мені могло бути боляче, а через те, що хотілося швидше дописати. Я іноді жартую: воно писалося так, як і жилося. Жили погано, але недовго. І це прекрасно», – додала блогерка. 

Попри наявність 195 тисяч підписників на інстаграм-сторінці та читачів її прози, Катя Бльостка зазначила, що люди значно перебільшують силу її популярності.

«У мене в житті прекрасний баланс. Я приїжджаю в Україну, і тут відбувається якийсь екшн, конект з підписниками й читачами. А потім я їду в США, де мене ніхто не знає, і не впізнає на вулиці. Там я просто мама, яка водить на гуртки дітей. В цьому міксі я почуваюся добре», – поділилася письменниця. 

Пресконференція
Пресконференція

Авторка не забуває про своє місце народження і юності й часто звертається до нього спогадами. 

«Напевно, щодень згадую його, тому що я на зв'язку зі своєю родиною, сестрою, мамою, двоюрідними сестрами. Ми разом згадуємо смішні події про бабусю, дідуся... Це ж Гоща. Це все рідне», – сказала Катя Бльостка. 

Зустріч
Зустріч

Раніше авторка не замислювалася про створення книги про дитячі роки, проте згадка про селище надихнула її подумати над цим. Також додала, що отримувала пропозицію писати дитячу літературу, проте не мала нагоди подумати й спробувати такий досвід. Адже, на її думку, варто перед наступним проєктом прийти до тями. 

«Я наразі виписалася. Потенційно, я знаю, що хотілося б написати й третю, але треба вчепитися в ідею, загорітися нею. Я не хочу писати, щоб було, бо попередні дві книжки гарно продалися. Або через те, що під шумок треба клепати, щоб «поїзд їхав». Тоді втрачається задоволення від процесу», – виголосила вона на зустрічі. 

Підписання книг
Підписання книг

Блогерка часто отримує повідомлення від своїх підписниць з особистими історіями, а також прохання про пораду в певних життєвих ситуаціях. Водночас Катя Бльостка наголошує на тому, що не є психологом, тому ділиться лише власним баченням й прожитим досвідом.    

Та попри її звернення до аудиторії, усе одно люди, які не зважають на пересторогу й перекладають відповідальність за погані наслідки на поради від популярних людей.   

«У мене в сторіз є афіші про презентації книг. Наприклад, в Києві такого-то числа, в такій-то локації буде. Люди дивляться на афіші, і питають: «А яка локація? А яка година? А яка ціна квитків?», а там все це вже написано. Тобто люди навіть маючи інформацію не вміють нею користуватися», – додала Катерина.

Захід
Захід

Наприкінці вона звернулася до слухачів.

«Порада для жінок – перестати романтизувати страждання. Дуже довго з покоління в покоління, баби, прабаби йшло: «От вона відмучилась в кінці життя, і все. Молодець». От тоді вже похвалили її, перед тим, як в ямку положили, а вона лежить в найгарнішій хустці, яку берегла весь час. Оце апогей її життя. А наше життя має бути нашим апогеєм. Це мій основний меседж», – промовила Катя Бльостка. 

Згодом відбулася невелика автограф-сесія, на якій охочі могли отримати примірники нової книги з підписом Каті Бльостки та створити пам'ятну світлину. 

Читайте також: Жалість – одноразова емоція

Коментар
05/12/2024 Четвер
05.12.2024
04.12.2024
03.12.2024