Російські окупанти знищили композицію з п'яти панно в Маріуполі

05 Листопада 2024, 15:07
Російські окупанти знищили композицію з п'яти панно в Маріуполі. Фото з фейсбук-сторінки Івана Станіславського 215
Російські окупанти знищили композицію з п'яти панно в Маріуполі. Фото з фейсбук-сторінки Івана Станіславського

В окупованому росіянами місті знищили композицію з п'яти сграфіто (техніка створення настінних зображень) авторства Сергія Баранніка та Ахмета Фатхі.

Про це повідомили в телеграм-каналі Маріупольської міської ради з посиланням на пост журналіста та дослідника маріупольських мозаїк Івана Станіславського.

«Панно були створені в актовій залі школи №7 у 1990 році. Це були нечисленні приклади інтервенції авангардистів в монументальне мистецтво. Тепер, після «ремонту» від окупантів, в актовій залі голі білі стіни», – йдеться у дописі.

Журналіст показав світлини, який вигляд панно мали у 2021 році. Тепер замість них в актовій залі школи білі стіни, це помітно на фото, які зробили вже у листопаді 2024 року.

Одне із панно у Маріупольській школі №7, 2021 рік. Фото з фейсбук-сторінки Івана Станіславського

Панно у Маріупольській школі №7, 2021 рік. Фото з фейсбук-сторінки Івана Станіславського

Актова зала Маріупольської школи №7, 2024 рік. Фото з фейсбук-сторінки Івана Станіславського

За даними Маріупольської міської ради, окупанти знищили десятки мозаїчних панно у місті. Серед них, твори Алли Горської, Леля Кузьменкова, Валентина Константінова, Ернста Коткова, Валерія Ламаха та Івана Литовченка.

Читайте також: У Маріуполі російські робітники заштукатурили цегляні маскарони на будинку ХІХ століття

Довідково: Сграфіто – техніка створення настінних зображень. Найпростіший випадок двоколірного сграфіто в архітектурі — нанесення на стіну одного шару вапна («штукатурки» з німецької), що відрізняється за кольором від основи. Якщо в деяких місцях зіскребти вапно, то вийде двоколірний малюнок.

Для отримання багатобарвного сграфіто на стіну наносять декілька шарів вапна, що вирізняються за кольором (забарвлюють різними пігментами); потім його зіскрібають на різну глибину, щоб оголити шар з потрібним кольором.

Коментар
05/12/2024 Четвер
05.12.2024
04.12.2024
03.12.2024