До програми Leeds International Film Festival увійшли два українських метри

У листопаді у Лідсі пройде один із найбільших кінофестивалів Великобританії – Міжнародний кінофестиваль Leeds International Film Festival (LIFF). Захід традиційно презентує короткометражні та анімаційні стрічки з усього світу.
Про це повідомляє Держкіно.
Цього року на фестивалі будуть представлені українські фільми, зокрема створені за підтримки Держкіно:
- «Ти – Космос» режисера Павла Острікова – конкурсна програма Fanomenon;
- «Редакція» режисера Романа Бондарчука – конкурсна програма Constellation.
Стрічка «Ти – космос» розповідає про космічного далекобійника Андрія, який після вибуху Землі залишається єдиною живою людиною. Так буде доти, доки на зв’язок із героєм не вийде француженка Катрін. Попри величезну відстань, Андрій летить побачитись із нею – назустріч останньому у світі коханню.
Сюжет стрічки «Редакція» розгортається у південному містечку на Херсонщині. Науковець природничого музею Юра стає свідком навмисного підпалу лісу. Прагнучи розповісти правду про лісові пожежі, він починає працювати в редакції місцевої газети. Однак натомість опиняється у вирі фейкових новин і корупційних схем. Адже на носі вибори мера, і головний кандидат роздає передвиборчі обіцянки попри те, що перебуває в комі.
Також до конкурсної програми LIFF Shorts увійшло шість короткометражних фільмів:
- «Дим від вогню» (Україна, Португалія, Бельгія, Угорщина) режисерки Дарини Мамайсур;
- «Прокидаючись у тиші» (Україна, Німеччина) Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі;
- «У Парижі ніхто не думає про завтра» (Україна, Франція) Андрія Кокура;
- «Гості з Харкова» (Україна) Галини Лаврінець;
- «Як це було» (Україна, Польща) Даміана Коцура та Анастасії Солоневич;
- «Алоє, фікус, авокадо і шість драцен» (Україна, Франція) Марти Смеречинської.
Фестиваль триватиме з 1 до 17 листопада.
Читайте також: Міжнародний фестиваль глядацького кіно Миколайчук Open готовий отримувати заявки на участь у 2025 році
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром