«Мистецтво належить тим, хто його розуміє»: у Луцьку відбувся МСУМК Art Forum
На МСУМК Art Forum «Краса, яка об’єднує: як мистецтво формує громаду» у Луцьку прибуло 470 слухачів із 15 міст України, а також гості з-за кордону – Бельгії та Польщі.
Форум тривав 4-5 жовтня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК). Його відвідала журналістка Район.Культура.
Організаторами стали МСУМК та Бізнес-академія РМВА за підтримки Європейського Союзу за програмою «Дім Європи».
«Багато талановитих українців знищували у 30-их, 60-их роках і роблять це і зараз. Мистецтво та краса є найкоротшим шляхом сформувати їх по-новому. Нашим завданням є зберегти увесь їхній набуток», – сказав фундатор музею, куратор проєкту «Космогонія», доктор економічних наук Віктор Корсак.
Читайте також: Віктор Корсак поділився ключовими факторами успіху Музею сучасного українського мистецтва на артфорумі у Луцьку
Упродовж двох днів з доповідями виступили 45 учасників. Це музейники, архітектори, культурні менеджери, мистецтвознавці, історики, урбаністи, бібліотекарі, посадовці та митці.
Програма складалася з чотирьох тематичних блоків, на яких запрошені спікери ділилися знаннями про те, як інтегрувати мистецтво та архітектуру у містах, як культурні інституції формують нову свідомість громади та створюють простір для обміну ідей, а також як через культурні установи та заходи розв'язати соціальні питання. Також говорили й про те, яким може бути мистецтво.
«Адже хто сказав, що мистецтво обов'язково має бути гарним…», – промовив львівський архітектор та урбаніст Юліан Чаплінський у контексті скандалу коло скульптури Василя Корчового «Впевнена».
Читайте також: Для чого мистецтво у сиротинці та лікарні: у Луцьку філософ Олександр Філоненко говорив про красу та розвиток громади
У своїх виступах спікери доводили: мистецтво належить тим, хто його розуміє. Розповідаючи про урбаністичні практики, позитивний досвід та проблеми у формування візії міста, присутні дійшли висновку: кожне місто, попри умовну приналежність до «більш чи менш культурних центрів», має схожі труднощі у розбудові пам’ятників, скульптур чи надбудов.
«Виявляється непорозуміння трапляються не лише в Луцьку, тому виникає питання: а чи залучають до урбаністичних та архітектурних рішень фахівців? Позитив у таких непорозуміннях є – вони збуджують творчість народу. Але було би значно менше таких випадків, якби у кожному місті існувала художня рада, яка би радила громаді звернути увагу на щось більш вартісне», – сказала мистецтвознавиця Зоя Навроцька.
Гості також могли доєднатися до кураторської екскурсії Музеєм від його фундатора Віктора Корсака. Окремим пунктом у огляді експозицій стала найбільша картина світу – «Космогонія». Її площа сягає двох тисяч квадратних метрів, а написав її художник родом з Горлівки Донецької області Петро Антип. Нещодавно, картину визнали найбільшою картиною України. Учасники побачили імерсивну виставу, створену в межах проєкту.
«Я переконаний, що за ці два дні кожен отримав дуже багато нової інформації, інсайтів та ідей. Тому є сподівання, що наше мистецтво після цього стане трішки кращим», – підсумував Віктор Корсак.
Фото Наталії МАЗЕПИ
Читайте також: Віктор Корсак поділився ключовими факторами успіху Музею сучасного українського мистецтва на артфорумі у Луцьку
Довідково: Організаторами МСУМК Art Forum «Краса, яка об'єднує: як мистецтво формує громаду» стали Музей Корсаків та Бізнес-академія РМВА за підтримки Європейського Союзу за програмою «Дім Європи».