Юні волинянки здобули перемоги у літературно-мистецькому конкурсі «СИЛЬНІ ДУХОМ IN UA»

21 Вересня 2024, 17:15
Дарина Католик. Фото надали організатори 367
Дарина Католик. Фото надали організатори

Діти та молодь з Волині взяли участь у концептуальному літературно-мистецькому конкурсі, який відбувся в липні-серпні 2024 року в межах Всеукраїнського культурного проєкту «СИЛЬНІ ДУХОМ IN UA».

У номінації «Літературний твір» фіналісткою стала поетеса Дарина Католик, здобувачка освіти Опорного ліцею села Зимне. Її вірші присвячені Саші Паскаль – юній гімнастці, що втратила ногу внаслідок ракетного удару, але не покинула спорт та бере участь у змаганнях, а також Богдану Березі – «азовцю», що перебуває в полоні. Про це Район.Культура повідомили організатори.

Метою конкурсу було залучити молоде покоління українців до творчості, а саме – розповісти мотиваційну історію про одного чи декількох українців з інвалідністю та постраждалих від війни. Людей, які, попри фізичні порушення, тяжкі втрати та перешкоди, змогли відновитись і реалізуватись у спорті, мистецтві, літературі, політиці, журналістиці, бізнесі, громадській діяльності тощо. Або ж поділитися власною історією долання труднощів, якщо учасники також мали подібні проблеми.

Взяти участь у конкурсі могли діти, підлітки та молодь до 19 років. Розповісти історію про свого героя вони могли в одній з чотирьох форм-номінацій: літературній, художній (у вигляді коміксу), креативній презентації або зняти відеоролик.

У конкурсі взяли участь понад 500 робіт. 

Вірші Католик Дарини будуть надруковані у мотиваційній книжці про українців та українок з інвалідністю та постраждалих від війни, написаній дітьми й молоддю. Вона вийде одночасно в друкованому та електронному форматах, а також буде мати аудіо версію. Ця книжка, як і попереднє витання «Успіх усупереч» 2023 року, є інтерактивною: її можна читати, слухати твори в авторському виконанні, через qr-коди і клікабельні посилання відкривати, дивитись, а також завантажувати відео, аудіо та презентації учасників.

Також роботи будуть розміщені на платформі-блозі талановитих дітей, підлітків і молоді для презентації у галузі літератури й мистецтва. Їх можна переглянути за посиланням.

Окрім Дарини Католик, серед учасників з Волині відзначили Євангеліну Сорокіну (ВПО, рідне місто – Бахмут, проживає у місті Луцьк, відеоролик). Вона отримає іменний диплом від організаторів.

Довідково: Організаторкою проєкту виступала Громадська організація «Краєзнавчо-культурне товариство «Д.І.Я.» за підтримки Українського культурного фонду.

Коментар
20/03/2025 Четвер
20.03.2025
19.03.2025