Студенти університету імені І. Карпенка-Карого представили у Рівному фільми про війну
Студенти та випускники університету імені І. Карпенка-Карого представили у Рівному короткометражні фільми про війну «Силуети війни».
Презентація відбувалася в артпабі «Ліхтар». Свої роботи студенти й випускники знімали від початку повномасштабного вторгнення. На показі побувала журналістка видання Район.Культура.
Героями фільмів стали військові, митці, лікарі, а також друзі режисерів, і навіть домашні тварини. Фільми розповідають про особисті історії, біль та переживання в умовах війни.
Маркіян Мірошниченко, викладач університету імені І. Карпенка-Карого, розповів, що після початку повномасштабного вторгнення багато студентів роз'їхались додому, за кордон, деякі студенти опинились в окупації, проте через певний час одностайно вирішили, що потрібно фільмувати моменти.
«Ми вигадали таке завдання як документальний фільм «Моя війна 2022», і кожен зі студентів мав зняти фільм про ті обставини, в яких він чи вона були в той момент, про людей, про оточення, і кожен знімав тими засобами, якими міг», – каже Маркіян.
У першій частині заходу представили такі роботи:
- «Зерно» – режисерка Василіса Безпалько;
- «Тисяча сто кілометрів» – режисер Дмитро Остапенко;
- «І у пеклі є рай» – режисерка Софія Гречина;
- «Не люблю не любити, ненавиджу ненавидіти» – режисер Михайло Сокіл;
- «Житіє моє» – режисерка Анна Рура.
У другій частині глядачі подивились такі документальні фільми:
- «Бог забув свій текст» – режисер Маркіян Мірошниченко;
- «Віта» – режисерка Віта Стойкова;
- «Постріл» – режисерка Анастасія Філімонюк;
- «Спіріт» – режисерка Марія Хомутіна;
- «4:5:0» – режисерка Анна Рура.
У першому блоці представили роботи студентів першого курсу, які знімали різні моменти свого життя на початку повномасштабного вторгнення на телефони, і мають назву «Моя війна 2022». На другому курсі студенти знімали документальні фільми про людину в певній професії, військового, снайпера, волонтерів-реабілітологів, неонатолога та інших професій.
Режисер Маркіян Мірошниченко зауважує, що головним завданням студентів було показати людину в усіх її проявах. Другий блок робіт знімали на професійну техніку зі звукорежисерами, операторами та режисерами монтажу.
«Роботи, які ми сьогодні представили публіці, це все роботи однієї майстерні Василя Петровича Вітра, українського кінорежисера, сценариста й викладача кафедри телережисури КНУТКТ ім. І. К. Карпенка-Карого», – коментує викладач.
Учасники події мали змогу поспілкуватися й обговорити враження від побаченого.
«Ми організовуємо ці заходи для того, щоб підтримати українську культуру, згадати про наших відомих культурних діячів і представити глядачам нових представників українського мистецтва», – наголошує Анастасія Семенова, одна з організаторок подій у Рівному Legendary.rv.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром