В Україні завершились зйомки кіноальманаху «Війна очима тварин» за участі американського актора Шона Пенна

15 Вересня 2024, 12:10
Фото надане командою фільму 380
Фото надане командою фільму

Завершились зйомки кіноальманаху «Війна очима тварин», які проходили в Україні та США за участю оскароносного голівудця Шона Пенна, а також українських акторів.

Про це Район.Культура сповістили творці фільму.

У стрічці взяли участь Марина Кошкіна, Андрій Лідаговський, Олександр Печериця, Андрій Ісаєнко та низка дебютантів. 

Фото надане командою фільму
Фото надане командою фільму

Головною героїнею сьомої новели кіноальманаху під назвою «Торпеда» стала коза, а також бабуся і хлопчик, які опиняються на окупованій російськими військами території півдня України. Події відбуваються влітку 2022 року.

«Я довго думав про те, як знімати фільми про війну. Пропаганда не працює – працюють людяні історії. Тому останнім часом знімав багато коротких історій про різних людей, намагаючись знайти свого героя. А після «Торпеди» я відчув, що знайшов, бо ця історія про те, наскільки проста людина може бути сильною», – розповів автор сценарію і режисер фільму Іван Сауткін.

Фото надане командою фільму
Фото надане командою фільму

Він додав, що його цікавлять ті, хто навіть у надскладній ситуації не обирають роль жертви.

«Навіть якщо ти беззахисна старенька, в якої є лише коза, ти можеш стати героєм, вибір є завжди», – зазначив Сауткін.

Коза Юта
Коза Юта

Сюжет цієї новели, як і більшість історій «Війни очима тварин», має документальну основу і автори вважають її найдраматичнішою з усіх фільмів кіноальманаху.

«Історія про бабусю, яка передавала координати ворожої техніки нашим артилеристам, була однією із перших, яку я запропонував зняти відразу як побачив сюжет у телемарафоні навесні 2022 року. Ми навіть спілкувались з очевидцями тих подій. А от причому тут коза, вирішували вже автори фільму», – розповів автор ідеї і продюсер «Війни очима тварин» Олег Кохан.

 

Назарій Гладюк
Назарій Гладюк

За його словами, у новелі показали не тільки як українці переживають жахи війни.

«Ми показали й супротив, який чинять окупантам ті, хто не може тримати зброю, зустрівшись із руським солдатом віч-на-віч  старі, малі, навіть тварини та святі з ікон», – сказав автор.

Для головних акторів стрічки «Торпеда» – кози, бабусі і хлопчика – зйомки в антології стали кінодебютом. Як розповіли творці фільму, виконавиця головної ролі Торпеди коза Юта під час зйомок підхопила зіркову хворобу і виконувала команди режисера, коли до неї звертались лише на повне ім’я «Юта Голівуд», яке після кожного знімального дублю вигукував оператор-постановник фільму Юрій Барсук.

За словами режисера «Торпеди» Івана Сауткіна, серед півсотні кіз він обрав Юту, бо вона здалась йому сюрреалістичною і навіть потойбічною – саме такою він уявляв собі оповідачку своєї історії, адже вона мала контрастувати зі своєю тендітною господаркою – бабусею.

Юрій Барсук
Юрій Барсук

Народна блогерка з Івано-Франківська Ольга Мартинишин, яка виконала роль баби Соньки, під час зйомок ділилася зі своїм шанувальникам враженнями від Києва та першого знімального досвіду у форматі прямих трансляцій, а виконавець ролі Льончика – Назарій Гладюк – вирішив створити власний ютюб-канал, щоб розповідати про творчий потенціал людей з інвалідністю.

«Я сподіваюсь, тварини допоможуть нам розповісти світові про цю війну, бо кізонька не просто все бачить, вона відчуває і багато що розуміє. Потрібно, щоб всі у світі теж мали розуміння, що тут відбувається і чому моя баба Сонька вчиняє саме так», – ділиться Оля.

Оля Мартинишин
Оля Мартинишин

Героями попередніх новел, стали вовк, білий кролик, корова, кіт, орел і рибки. Авторами були Мирослав Слабошпицький, Андрій Лідаговський, Юлія Шашкова, Макс Тузов, Святослав Костюк і Олексій Мамедов. 

Перший трейлер кіноальманаху був представлений на Берлінському МКФ. По завершенню монтажного періоду кіноальманаху запланована світова прем’єра «Війни очима тварин» в рамках міжнародного кінофестивалю, після чого стрічку побачать українські глядачі.

Партнерами проєкту виступають «Агенство США з міжнародного розвитку» (USAID), European Solidarity Fund For Ukrainian Films (ESFUF) та соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine, яка від початку повномасштабного вторгнення опікується тваринами, що постраждали від війни.

Читайте також: Досліджуємо українську свідомість через ігри та літературу: у Луцьку грали в поетичне буріме

Коментар
14/10/2024 Понеділок
14.10.2024
13.10.2024