«Панувати над зірками»: «Повернись живим» презентував документальну стрічку про ГУР

15 Вересня 2024, 15:11
Фото надане Фондом 349
Фото надане Фондом

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» презентував документальну стрічку «Панувати над зірками». У двох частинах фільму показано роботу розвідувальної та ударної авіації Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МОУ)

Про це Район.Культура повідомив фонд.

У стрічці є кадри бойової роботи, також спецпризначенці разом з очільником структури Кирилом Будановим розповідають подробиці найуспішніших операцій. 

Фото надане Фондом

З лютого 2022-го по серпень 2024 року Фонд передав підрозділам ГУР допомоги на понад 1,4 мільярда гривень. Зокрема, восени 2022-го реалізував для Головного управління розвідки секретний проєкт «Black Box» вартістю 230 мільйонів гривень. Одна зі складових «коробки» – дрони-камікадзе UJ-26 «Бобер», які успішно виконують задачі на тимчасово окупованих територіях України і на військових об’єктах на ворожій території.

«У липні 2022-го була гостра потреба на далекобійні засоби. Нам не вистачало артилерії, реактивних систем залпового вогню. А треба було бити по тилах, рушити логістику ворога, завдавати ударів там, де вони не чекають. Ми шукали технічні рішення. Одне з них – безпілотник-камікадзе «Бобер»», – говорить директор «Повернись живим» Тарас Чмут.

Фото надане Фондом

За словами начальника ГУР Кирила Буданова, це зробило революцію в підходах до ведення бойових дій.

«Так, були ударні БпЛА, розвідувально-ударні комплекси, суто ударні оперативно-тактичного рівня, які несуть на собі різноманітне ракетне озброєння. Але БпЛА у вигляді дронів-камікадзе ніхто широкомасштабно не застосовував і навіть не розглядав таку можливість до нашої війни», – розповідає Буданов.

Фото надане Фондом

Крім того, Фонд придбав для ГУР безпілотний комплекс Bayraktar TB2, розвідувальні БпАК PD-2 і «ШАРК», спеціальні станції розвідки, автомобілі та інше обладнання.

«Завдяки підтримці наших благодійників, Фонд зміг стратегічно посилити спроможності головної спецслужби країни. Це допомогло ГУР вирости кількісно і якісно. Більшість героїв фільму прийшли у Головне управління розвідки після 24 лютого 2022 року і досягли величезної фаховості. Це одні з кращих спеціалістів не лише в Україні, але й у світі», – каже відеограф «Повернись живим» Анатолій Гаєвський.

Фото надане Фондом

«Команда «Повернись живим» максимально йде назустріч. Розуміє ті проблеми, що в нас виникають на певних напрямах. Вони нас чують, ми їх чуємо. Ми – одна велика українська сім'я. В нас іншого виходу, як перемогти, немає. І ми над цим працюємо», – говорить командир ударного підрозділу ГУР МОУ з позивним «Колібрі».

Читайте також: Музикант Івано-Франківської філармонії Павло Дмитраш загинув у російському полоні

Коментар
14/10/2024 Понеділок
14.10.2024
13.10.2024