В Галереї мистецтв презентували виставку волинських художників «Наше місто» до 939-річчя Луцька
Напередодні Дня міста в Галереї мистецтв Волинської організації НСХУ відкрили збірну виставку творів 20 сучасних волинських художників.
Експозицію «Наше місто», присвячену 939-річчю Луцька, відвідали перші глядачі, серед яких була журналістка видання Район.Культура. Захід відбувся 10 вересня.
Відбір творів митців-учасників здійснювали кураторки-спілчанки – заслужена художниця України Тетяна Ядчук-Богомазова, Зоряна Рубан і Наталія Мелесь. Вони також надали власні роботи на виставку.
«Місто – це вічна тема. Луцьк – одне із найбільш стародавніх міст в Україні, і ми дуже його любимо. Хочу подякувати всім митцям, які взяли участь у виставці», – звернулася до колег і поціновувачів живопису Тетяна Ядчук-Богомазова.
Зоряна Рубан закликала присутніх приводити родини й друзів, гостей міста до галереї у період відзначення річниці Луцька, популяризувати його серед туристів. Виставка триватиме впродовж кількох тижнів, анонсувала вона.
«Ми не могли не відгукнутись на таку важливу подію в житті громади. Волинські художники мають у своїх майстернях багато творів про Луцьк, і тому вдалося сформувати цікаву ретроспективну експозицію. Хочу звернути увагу глядачів на роботи митців старшого покоління – це графічна серія про Луцьк Миколи Шамрили, пейзажі й портрети лучанок у виконанні Леоніда Литвина, твори Леоніда Хведчука. До участі також долучилися відомі луцькі архітектори Андрош Бідзіля і Володимир Мороз. Вже традиційно ми презентуємо живопис молодих колег. Було б добре видати каталог виставки, щоб залишилася пам’ять про наші виставки й художників», – прокоментував голова ВО НСХУ Володимир Марчук.
Головним «героєм» збірної виставки став Луцький замок у різноманітті авторських інтерпретацій, ракурсів й палітр. Він постає перед глядачем з висоти пташиного польоту, у яскравих сміливих мазках або ж у лаконічній стриманій палітрі, в усі пори дня і року, у форматі поштової марки чи графічної мапи.
Поряд з полотнами волинських корифеїв образотворчого мистецтва можна переглянути твори митців Світлани Байдукової, Світлани Костукевич, Миколи Рубана, Оксани Ядчук-Мачинської, Галини Івашків, Володимира Бартошика, Галини Рожанської, Євгена Понагайби, а також художників нового покоління – Романа Петрука, Ірини Корчук, Вікторії Федини, Олександра Наумюка. Олеся Рубана.
Як слушно зауважив молодий живописець Олександр Наумюк, на деяких полотнах зафіксовані міські куточки, які наразі є втраченими для лучан. Це створює історичну й документальну цінність цим творам як матеріальним носіям пам’яті про місто, яке змінюється, оновлюється і все-таки дещо втрачає в незворотних трансформаціях. Саме такі старі будинки, яких нині більше нема, у провулках-закапелках зобразив митець у серії творів.
Величні обриси головної історичної пам’ятки Луцька стали також фоном для міських пейзажів, натюрмортів і портретів. Художники головно обрали класичні техніки виконання творів, як от олійний живопис, різні види графіки.
Подія в Галереї мистецтв до Дня міста також стала приводом для серйозної розмови про те, як допомогти спілці пережити новий складний опалювальний сезон. Про це говорила волинська мисткиня Тетяна Мялковська. Вона запропонувала художникам, постійним відвідувачам й шанувальникам творчості волинян, небайдужим лучанам допомогти зі збором коштів для розв'язання цієї нагальної проблеми.
«Культура і мистецтво нам потрібні зараз особливо, бо формується нове покоління. Члени спілки художників вже, в основному, поважні люди. Це ціле покоління, ціла епоха, яка, на жаль, вже відходить. Залучаємо молодь брати участь у Всеукраїнських виставках, щоб стати членом ВО НСХУ і продовжити життя спілки. Також прошу всіх моїх друзів і просто небайдужих долучитися збором на закриття потреби, повʼязану з утриманням галереї і її подальшого існування. Особисто з Фонду ім. Миколи Мялковського перерахувала 20000 грн. Прошу, поможіть», – емоційно звернулася вона до присутніх.
Для збору створена «банка», зробити внесок можна за посиланням.
Після формальної частини митці й публіка розійшлися Великою залою, приділяючи увагу кожній представленій роботі. Це був час спілкування з авторами та обміну враженнями про побачене. Виставка «Наше місто» відкрита для вільного перегляду наживо лучанам і туристам в дні відзначення річниці Луцька.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром