У Варшаві триває ювілейний фестиваль «Дні української музики»
«Концерти представлять надзвичайну українську музику, яку варто знати, особливо сьогодні, коли українці гинуть, захищаючи свою культуру», – розповів директор фестивалю Роман Ревакович.
Організатором є Фонд Pro Musica Viva, який вже 25 років займається популяризацією української музики.
Роман Ревакович зазначив, що його головним наміром фестивалю є представити українську класичну музику польській публіці, яка «на превеликий жаль, мало знає про високу українську культуру». За його словами, це пов'язано з різними причинами, зокрема, зі спогадами про те, що «закінчуючи різні етапи музичної освіти в Польщі, він не мав у програмі української музики» натомість як він пам'ятає, там була музика Африки, Балкан і навіть ескімосів. Тож уже багато років він намагається популяризувати українську музику в Польщі.
«Я пишу в кожній програмі про те, що репертуар польських філармоній бідний, коли йдеться про українську музику... Після лютого 2024 року на якийсь час було більше зацікавлення, але потім знову затихло», – сказав Ревакович.
Директор фестивалю розповів, що його прагнення просувати українську культуру та музику частково пов'язане з тим, що він є нащадком жертв операції «Вісла».
«Я прийшов до цієї українськості довгий час через чоловічий хор «Журавлі», а згодом через прямі контакти з Україною», – промовив він.
Роман переконував керівників філармонії та оркестру включити український твір до програми хоча б одного концерту на місяць, але не знайшов підтримки.
Та проблем з популяризацією польської класичної музики на Фестивалі сучасної музики «Контрасти» у Львові, співзасновником якого Ревакович був у 1995 році, не було.
«В Україні величезна відкритість до Заходу. Для українців Польща є певною моделлю того, як вони повинні змінювати свою країну, тому у мене не було жодних проблем у ті роки, фактично половина програми була присвячена польській музиці... Для нас тоді те, що ми змогли представити стільки польської музики й польських виконавців на фестивалі «Контрасти» у Львові, було ознакою якості», – додав він.
Ювілейний фестиваль відкрився 8 вересня концертом Chromatophonic Trio.
10 вересня Camerata Silesia під керівництвом Анни Шостак представить українські шедеври хорової музики XVII століття, зокрема твори Максима Березовського та Дмитра Бортнянського.
Фестиваль завершиться 13 вересня концертом Національного ансамблю солістів «Київська камерата», який виконає «Escape Velocity» Юрія Пікуша, а також твори Золтана Алмаші та Олександра Козаренка.
Читайте також: У межах VII міжнародного фестивалю «VIVA MUSICA ORGANUM» відбудуться концерти класичної музики
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром