У Костополі жінки вчилися «вишивати українські тексти»
Проєкт «Вишивка українською» за підтримки Українського культурного фонду мандрує громадами Рівненщини. Днями його арт-кураторка відвідала Тучин та Костопіль.
Про це Район.Культура сповістили організатори заходу.
Письменниця та майстриня вишивки Олена Медведєва, яка створює креативні книги, запрошує рівнянок до участі у проєкті «Вишивка українською».
У проєкті жінки навчаються новітньої техніки вишивання «ниткографіка». На майстер-класах учасниці проєкту під менторством Олени Медведєвої вишивають закладки для книг, листівки та настінні панно з цитатами відомих українських діячів.
Кінцевим результатом проєкту стане виставка їх робіт, де кожна учасниця проєкту може представити свою власну вишиту роботу, яку вона створила впродовж реалізації проєкту. У такий спосіб учасниці популяризують сучасне українське слово та старовинне українське мистецтво.
«Техніка вишивання українських книг, яку я започаткувала майже 15 років тому, має назву ниткографіка. Коли люди приходять на виставки і бачать мої вишиті книги, то виявляють бажання навчитися такого ремесла. Вони не просто хочуть навчитися вишивати тексти, вони проявляють інтерес до українського слова та національної вишивки», – зазначає Олена Медведєва.
В проєкті залучені жінки – студентство, мами, бабусі, для яких спілкування і спільна праця у вишиваному процесі, за словами майстрині, стає моральною підтримкою. Адже всі українці сьогодні живуть у стресовому стані – хтось втратив дім, хтось чекає рідних з війни, з полону, хтось переживає втрату. Тому підтримувати моральний дух один одного, долучатися до новітніх українських традицій, які мають глибоке коріння і є одним із завдань проєкту.
Директорка Костопільського ліцею № 4 Ірина Марач подякувала за співпрацю та поширення українського слова для майстрині.
«Я сьогодні отримала багато позитивних емоцій, від спілкування, від роботи в колективі, атмосфери, затишку, спокою і натхнення. Дякую Олені та її команді», – каже Лілія Савченко.
«Спочатку було лячно починати вишивати, і емоції були двоякі – чи справлюсь я з таким завданням. По завершенню у мене емоції спокійні, позитивні. Потрібно вміти перемикатись, тому це дуже корисний досвід», – додала Людмила Захарчук.
Читайте також: У Кропивницькому створили наплічники з цвітненським орнаментом
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром