MONATIK переспівав пісню свого кумира з Луцька

10 Серпня 2024, 11:00
Обкладинка випуску 363
Обкладинка випуску

Співак MONATIK став героєм шостого випуску авторського проєкту Тіни Кароль «Дім звукозапису». Там він заспівав трек «О-ля-ля» репкор-гурту Тартак з Луцька

Випуск опублікували на ютуб-каналі проєкту. 

«Щиро вдячний Тіні Кароль за запрошення долучитися до її проєкту «Дім звукозапису». Це своєчасно, важливо для української культури і, як митцю, для мене було дуже цікаво прийняти цей виклик. У дитинстві та юності я ріс на хіп-хоп музиці, серед якої був і «Тартак», – сказав MONATIK. 

Артисти досліджували історію композиції, музику та слова до якої написав Олександр Положинський

Олександр змалку виступав на сцені, а коли у 1966 році дізнався про фестиваль Червона Рута, вирішив податися зі своїми піснями на конкурс. Та для участі треба було мати гурт, тож Олександр швидко придумав, кого записати в заявку. 

«В моєму ранньому дитинстві був такий прикол підійти спитати: ««Пан-теля-пасе» це якою мовою?... Французькою? Аха-хаха. Це українською». Ще був такий «кум-теля-пасе», «а-кума-мак-тре»... Тобто ідея не моя, я її розширив і написав свій текст з іншими приколами», – поділився в інтерв’ю Олександр Положинський. 

До конкурсу було кілька тижнів. Лідер звернувся до друга, аби той зробив фонограми. Очікуваний стиль – breakbeat. Але той нічого не знав про такий напрям, тому Положинський дав йому кілька касет, для зрівняння. 

«Приходжу я до нього, а він мені ставить ранжування в стилі «Смажений кабанчик, курка з майонезом»... Це не те, що я просив. На той час я таке не любив, а лишається три дні… Він мені порадив хлопця з Рівного, що працював у Швейцарії. У нього був потужний комп’ютер для цього і всі інструменти», – розповів виконавець. 

Тоді робота коштувала 100 доларів за пісню. Це дві місячні зарплати діджеєм, яким працював Сашко. Тому довелося позичати в матері. 

«Я їду до Валерія. Вперше в житті бачу як в комп'ютері робиться музика. Це був 1996 рік. Зроблено дуже по-українськи. Але людина вперше таку музику робила», – додав він. 

Організатори «Червоної рути» спочатку були проти пісні «О-ля-ля», бо вважали, що у ній безглуздий текст. Тоді лідер гурту заспівав їм трек, аби переконати, що звучить він значно краще, аніж як він написаний. 

«Вони послухали, сказали: «О, та це фірма!» і залишили її», – поділився спогадами співак. 

В результаті група отримала першу премію в жанрі танцювальної музики. Згодом лідер заробив гроші на кліп – 1 000 доларів. Кліп знімали на кіностудії Довженка. 

«Ми звертаємося до Віктора Приходька. Для мене був культовим чоловіком, бо він був режисером «Шоу довгоносиків». Це шоу – це один із важливих факторів мого виховання», – сказав Положинський. 

«Це був кліп, де актори розкривали Сашка на дві сторони: хорошу і погану, а він не знав куди дітися… Коли ми потрапили в кінопавільйон – це був шок для хлопця з Луцька. Це був же найбільший в Європі павільйон», – зазначив гітарист гурту Муха Мухич. 

Читайте також: Відкрили передзамовлення на перевидання праці Соломії Павличко «Дискурс модернізму в українській літературі»

Коментар
16/09/2024 Понеділок
16.09.2024