В Україні провели конкурс поезії імені Лесі Українки

28 Липня 2024, 15:48
В Україні провели конкурс поезії імені Лесі Українки 848
В Україні провели конкурс поезії імені Лесі Українки

У Музеї родини Косачів-Драгоманових відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова імені Лесі Українки. 

Захід провели 27 липня. Про це повідомляє Звягельська міська рада.

У конкурсі взяли участь виконавці різних вікових категорій з усієї України: Луцька, Чернігова, Дніпра, Одеси, Києва, Житомира, Івано-Франківська, Запоріжжя, Одеси, Кам’янського і, звісно, зі Звягеля.

Загалом учасники продемонстрували 16 творів, як прозової, так і віршованої форми.

Переможці конкурсу:

  • Гран-прі конкурсу отримав Вілен Головко , місто Дніпро, актор Дніпровського національного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, заслужений артист України;
  • 1 місце – Галіде Курманська – місто Київ, студентка приватного закладу вищої освіти «Академія кіно та нових медіа»;
  • 2 місце – Зоряна Яросевич – місто Луцьк, актриса театру-студії Волинського академічного обласного театру ляльок;
  • 3 місце – Валерія Лагода – місто Дніпро, актриса Дніпровського академічного театру драми та комедії.

За оригінальність читання журі відзначило – Анастасію Гришину – місто Київ, студентку Київського національного університету культури і мистецтв. 

За високий рівень професіоналізму – Світлану Сушко – місто Кам’янське, актрису Академічного музично-драматичного театру імені Лесі Українки. За щирість виконання – Івана Шимонко – місто Звягель, актора Народного аматорського театру Палацу культури імені Лесі Українки.

Світлана Сушко і Іван Шимонко були відзначені премією першої організаторки і ведучої Конкурсу Олени Завгородньої.

Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова імені Лесі Українки є однією з найзначущіших подій у рамках фестивалю «Лесині джерела». Він спрямований на вшанування творчості видатної української поетеси, а також на популяризацію художнього слова та підтримку молодих талантів.

«Лесине слово для нас актуальне сьогодні як ніколи. Її слово з роками не лише не втрачає своєї актуальності, а навпаки – ще яскравіше іскриться новими гранями, щоразу нагадуючи нам, хто ми є в цьому світі, яка земля нас породила і що ми мусимо зробити, аби Україна нарешті стала вільною», – йдеться у дописі. 

 

 

Коментар
16/01/2025 Четвер
16.01.2025