Волинська та Одеська наукові бібліотеки отримали 16 цінних книг, вилучених на митниці

У Міністерстві культури та інформаційної політики України вирішили передати на постійне зберігання 16 книг, які визнані культурними цінностями, до Волинської та Одеської національних наукових бібліотек.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Волинської митці.
У липні 2024 року відповідно до наказу Мінкульту для постійного зберігання в Одесу митники передали 11 книг та три конволюти, надрукованих французькою мовою. Загальна вартість переданої колекції експертом оцінена у 35 433 гривень. Найдорожчий екземпляр – це комедія «Розсіювач або чесний пройдисвіт» невідомого автора, видана у Парижі у 1808 році.
Колекцію стародруків митники затримали на посту Ягодин» ще у листопаді 2021 року. Тоді підбірку художніх творів французькою мовою намагався вивезти в своєму автомобілі громадянин Франції українського походження. Серед вилучених предметів культурної цінності найдавнішою була книга видання 1808 року, найновішою — 1946 року. Також поміж стародруків були кілька томів авторства Віктора Гюго та книга «Сірано де Бержерак» Едмона Ростана.
Книги поповнили фонди Одеської національної наукової бібліотеки.
У лютому 2023 року митники повідомили про те, що під час виїзду «зеленим коридором» пункту пропуску «Устилуг-Зосін», в ніші для запчастин автомобіля чоловіка митники виявили книгу, якій більше ста років. Стародрук вилучили та передали на експертизу.
За її висновками, прижиттєве видання пізніше канонізованого Іоанна Кронштадського «Простоє євангельское слово русскому народу: статьи для чтенія по воскреснымь и праздничнымь днямь всего года», видане у Санкт-Петербурзі в паровій типографії Гаєвського у 1902 році, має історичну та культурну цінність. До видання ставились дбайливо, зокрема, його уже реставрували, замінивши корінці та обкладинку.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром