Представники Вараської, Мізоцької та Смідинської громад опановують цифрові технології заради культури

16 Липня 2024, 21:18
Фото ілюстративне 427
Фото ілюстративне

Представники восьми територіальних громад з різних областей стали першими Амбасадорами Громад HATA Hub – платформи діджиталізації та промоції культурної спадщини України. Серед них і активісти з Волині та Рівненщини. 

Про це Район.Культура повідомили в пресслужбі проєкту.

Платформа надає учасникам доступ до бази знань і ресурсів, що висвітлюють аспекти діджиталізації збереження культурної спадщини, новітні технології і no-code інструменти, а також забезпечує менторську підтримку для практичної реалізації проєктів.

Першими Амбасадорами програми, готовими досліджувати тему цифрових технологій у сфері культури, поширювати знання у своїх спільнотах та ініціювати власні проєкти на місцях, стали викладачі, працівники бібліотек, благодійних фондів і центрів культури, дозвілля, спорту та туризму.

«Із запуском цієї програми ми перевершили власні очікування. Ми сформували комʼюніті ентузіастів та активістів, спраглих до нових знань та змін. Вони не лише розуміють важливість поширення інформації про збереження матеріальної і нематеріальної спадщини своїх громад, але й активно прагнуть досліджувати їх і втілювати у життя власні ініціативи. Тож маємо за честь очолити цей непростий, але важливий і перспективний шлях!» – розповідає Катерина Вандич, менеджерка амбасадорів і менторів програми.

 

Наразі під егідою HATA Hub зібралися представники восьми територіальних осередків, які взяли участь у щорічному онлайн-ідеатоні з діджиталізації культурної спадщини Хататон 5.0: Спадщина. Стійкість. Інновації., презентувавши журі свої проєкти.

 Серед них:

Вараська громада Рівненської області

З-поміж двох десятків місцевих памʼяток привертає увагу вельми нетиповою для традиційних храмів Полісся архітектурою. Особливо вирізняється Свято-Миколаївська церква у селі Стара Рафалівка, яку і пропонують оцифрувати.

Смідинська громада Волинської області

 

Відома гурманам стародавніми рецептами приготування капусти, продовжує працювати з нематеріальною спадщиною, зокрема місцевою говіркою гуторкою та великодніми обрядами. Проєкт дуже самобутній, бо лише тутешні активісти здатні пояснити широкому загалу, що таке «ричкє» та «калота», а також як треба «гріти мертвим ноги».

Мізоцька громада Рівненської області

Багата на матеріальні памʼятки: селища, городища, курганні могильники, ландшафтні та природні парки, урочища місцевого значення, об’єкти архітектури та культові будівлі різних періодів. І хоча останні роки тут кипить робота зі збереження спадщини, культурні дієвці стверджують, що у кожному населеному пункті громади лишаються обʼєкти та надбання, які ще потребують діджиталізації.

Також серед учасників проєкту: Городенківська громада Івано-Франківської області, Червоноградська громада Львівської області, Мринська громада Чернігівської області, Баришівська громада Київської області, Хмельницька громада Хмельницької області.

Коментар
15/12/2024 Субота
14.12.2024
13.12.2024
11:48
КОЛОНКА Війна за війну 548