Українська співачка та бандуристка Анастасія Войтюк випустила пісню на слова Вікторії Амеліної

11 Липня 2024, 09:58
Кадр з кліпу на пісню Анастасії Войтюк «Скоро я повернусь» 271
Кадр з кліпу на пісню Анастасії Войтюк «Скоро я повернусь»

Українська співачка та бандуристка Анастасія Войтюк презентувала трек «Скоро я повернусь» на вірш письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула через російський ракетний удар по Краматорську.

Відео на пісню співачка оприлюднила на своєму ютуб-каналі.

«Цим відео я хочу нагадати світові про те, що ми переживаємо. Мільйони українців мали покинути свій дім через російську агресію як і колись змушені були втікати від жорстокості радянської влади. У цьому відео я зібрала 21 історію українців, які тісно пов'язані з війною», – йдеться у описі.

У своїх соцмережах Анастасія розповіла, що до написання пісні її привели два ключові моменти. Першим стало поранення та смерть Вікторії Амеліної.

«Величезна хвиля болю тоді накрила фейсбук і я опинилась в ній теж. Хоча я не знала Вікторії особисто, але її знали багато моїх близьких друзів. Одразу тоді я написала музику до вірша Вікторії. Через декілька місяців я їздила шукати своє село, звідки переселили мою бабцю. Знайшла село і цвинтар і дуже чітко відчула тему відео, яке я хочу зняти. Пізніше зрозуміла, що пісню та ідею відео можна поєднати», – написала музикантка.

Пісню Анастасія Войтюк створила на вірш письменниці, який має назву «Історія для повернення».

Довідково: Вікторія Амеліна –  українська письменниця та громадська діячка, лауреатка національної премії «Коронація слова» 2014 року за лірику. Її романи «Синдром листопаду, або Homo Compatiens», «Дім для Дома» та видання для дітей «Хтось, Або Водяне Серце» отримали чимало літературних відзнак та нагород. 

Письменниця загинула унаслідок російського ракетного удару по Краматорську. В момент обстрілу міста ракетами «Іскандер» вона перебувала в ресторані разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників. Президент України Володимир Зеленський відзначив її орденом «За заслуги» III ступеня посмертно.

Читайте також: В американському видавництві вийде книга Вікторії Амеліної зі свідченнями жінок про російсько-українську війну

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром