Укрпошта присвятила лімітований поштовий набір поверненню «скіфського золота» в Україну

10 Липня 2024, 19:06
Укрпошта присвятила лімітований поштовий набір поверненню «скіфського золота» в Україну 415
Укрпошта присвятила лімітований поштовий набір поверненню «скіфського золота» в Україну

«Укрпошта» спільно з Міністерством культури та інформаційної політики презентували лімітований поштовий набір «Скарби Криму. Повернення», випущений за проєктом «Власна марка».

Спецпогашення марок пройшло 10 липня у Києві. Про це повідомили в пресслужбі компанії.

«Ми довго боролися за своє й нарешті, у червні 2023 року, Україна здобула історичну перемогу проти Росії на міжнародній правовій арені: Верховний суд Нідерландів підтвердив повернення додому 565 артефактів виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», – йдеться у дописі.

У церемонії погашення поштової марки взяли участь тимчасовий виконувач обов'язків міністра культури Ростислав Карандєєв, гендиректор музею Федір Андрощук та гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

До набору належать аркуш із дев'яти марок та художній конверт. Усього комплектів 565 — як і кількість артефактів на виставці. Дизайн розробила дизайнерка Дар'я Цикунова.

Нагадаємо, що з лютого по серпень 2014 року в Музеї Алларда Пірсона тривала виставка «Крим: золото й таємниці Чорного моря». На ній демонструвалися предмети з колекцій Національного музею історії України та чотирьох музеїв Криму: Національного заповідника «Херсонес Таврійський» (Севастополь), Центрального музею Тавриди (Сімферополь), Бахчисарайського історико-культурного заповідника та Керченського історико-археологічного заповідника. 

Після закінчення виставки в Нідерландах, в Україну повернулося лише 19 предметів із колекції київського музею. На кримські зібрання (565 предметів) поклала око Росія, яка на той час вже окупувала півострів. У червні 2023 року Україна здобула історичну перемогу в міжнародному правовому полі: Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення на Батьківщину 565 предметів з 4 кримських музеїв, що експонувалися в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Їх передали до Національного музею історії України. Саме там вони зберігатимуться до деокупації Криму.

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром