Український інститут книги назвав найприбутковіші книговидавничі підприємства

Фахівці Українського інституту книги проаналізували показники фінансової звітності книговидавничих та книготорговельних підприємств. Аналіз підготували за допомогою аналітичних сервісів YouControl та youcontrol.market.
Про це Український інститут книги сповістив на офіційному сайті.
Загалом видавці у 2023 році вдвічі покращили свій річний дохід від реалізації продукції проти неуспішного 2022 року. Зазначається, що вони перевищили показники довоєнного 2021 року більш як на третину. Разом із цим, за даними Книжкової палати України, тиражі виданих у 2023 році книжок складають лише 55% від випуску 2021 року. Отже, збільшення виторгу значною мірою можна пояснити зростанням цін на книжки.
За підсумками І кварталу 2024 великі видавці показують успішні результати: 19 з 22 мають фінансове зростання порівняно з І кварталом 2023 року.
У п'ятірку найкращих за підсумками потрапили такі видавці:
- Клуб сімейного дозвілля,
- Видавництво Старого Лева,
- Наш формат,
- Ранок,
- Видавничий дім «Освіта».
Структура книжкового випуску в Україні залишається асиметричною, зі значною перевагою навчально-методичних видань.
А ось показники книжкової торгівлі 2023 року вдвічі перевищують цифри за довоєнний 2021 рік. Тут потрібно зважати на здорожчання книжок. Топ-3 суб’єкти книжкової торгівлі: Книгарня «Є», Книголенд, Буква.
Читайте також: Ідея, яка наснилася: в Ужгороді відкрили першу книгарню-кав'ярню Paperova
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром