Презентація проєктів, виклики сьогодення й діалог із владою: волинські архітектори відзначили професійне свято

З нагоди Дня архітектури України у Великій залі луцької Галереї мистецтв відбулося урочисте засідання Волинської організації Національної спілки архітекторів України (ВО НСАУ).
У Малій залі презентували проєкти авторства провідних архітекторів Луцька і Ковеля, серед яких є реалізовані будови на території міста й області. На події побувала журналістка Район.Культура.
З огляду на воєнне сьогодення, відзначення календарної дати мало скромний та діловий характер. Говорили про проблеми й виклики, які зараз гостро стоять перед фаховою спільнотою, а також про готовність волинських архітекторів до участі у відбудові України. Окрім того, спілка поповнилась новими членами – посвідчення вручать архітекторам Віктору Семенюку, Людмилі Мурай, Андрію Петровцю, Євгенії Сацюк.
«Бажаю всім натхненної віри в нашу Перемогу, незламної мужності у відстоюванні незалежності України, у відстоюванні авторських творчих задумів і проєктів. Нехай вам щастить на вашому шляху, а успіх супроводжує у професійній діяльності!», – привітав колег «по цеху» голова ВО НСАУ, заслужений архітектор України, дійсний член Української Академії архітектури та Академії будівництва України Юрій Казмірук й коротко означив низку питань, вирішувати які спілчанам потрібно вже найближчим часом.
Пан Юрій поінформував колег про головні рішення XXII звітно-виборчого з’їзду НСАУ, делегатом якого він був. Він згадав сумнозвісний законопроєкт №5655, у якому значною мірою обмежуються права й творчі пошуки архітекторів і насаджуються нові «правила гри». Донині цей законопроєкт не підписаний президентом, хоча пройшов голосування у Верховній Раді. Лейтмотивом обговорення на з’їзді лунало, яким чином архітекторам відстояти себе, особливо в питанні сертифікації фахівців.
«Ми усвідомлюємо, в який час ми живемо. Ми хочемо задекларувати громаді, владі, органам самоврядування, виконавчій владі про те, що архітектори на Волині були і є їхні результати творчої праці, де б ви не подивилися. Але вже завтра ми закотимо рукави й готові працювати. Сьогоднішній архітектурний цех здатен зробити власний Баухаус, як в свій час це зробила Німеччина», – з гордістю сказав очільник волинських архітекторів.
Він наголосив на важливій ролі архітекторів у формуванні містобудівної документації, без якої неможливе залучення інвестицій у відбудову України.
Спілка архітекторів також рекомендувала обласним організаціям створити в структурі організації молодіжне крило й активно залучати молодь до творчої діяльності. За словами пана Юрія, рівень підготовки нових кадрів знизився. Але талановита молодь робить успіхи – студенти факультету архітектури, будівництва та дизайну Луцького національного технічного університету перемогли в Українсько-канадському конкурсі з відбудови зруйнованих міст України «Planuyemo Razom» з проєктом відбудови Авдіївки. Ментором цієї творчої групи був Данило Яловенко, асистент кафедри архітектури і дизайну ЛНТУ. Волинська організація поповнюється свіжими силами, й вже подані заяви на вступ нових претендентів.
З прикрістю зазначив Юрій Казмірук про непрості відносини спілки архітекторів з органами державної виконавчої влади й місцевого самоврядування й пообіцяв докласти максимум зусиль, щоб налагодити цей діалог на новому якісному рівні. Фахівці також обговорили інші нагальні питання життя спілки.
Після короткої офіційної частини учасники події розглянули презентовані колегами проєкти у Малій залі галереї.
Читайте також: В луцькій Галереї мистецтв відкрили виставку «Фантастична акварель» живописця-початківця Іллі Федчука
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром